fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kolejny krok do budowy miejskich plant

Jest porozumienie z parafią św. Jakuba w sprawie terenu wzdłuż ul. Pieniężnego. To oznacza, że coraz bliżej realizacji są olsztyńskie planty.

Dokument dotyczący wymiany gruntów podpisali już prezydent Olsztyna i proboszcz parafii. – To bardzo racjonalny, mądry kompromis – przyznaje ks. Andrzej Lesiński. – Myślę, że to gwarancja dobra zarówno dla miasta, jak i parafii. Bardzo dziękuję za to porozumienie.

Podpisany w środę (16.12) dokument to ważny krok w kierunku inwestycji, która ma być kolejnym przyjaznym mieszkańcom i przyjezdnym obszarem. Porozumienie rozgranicza działki przy katedralnym murze, znajdujące się przy Centrum św. Jakuba, pod mające tam powstać w przyszłości planty.

Może nie jest to krok „milowy”, ale pozwoli nam na bezproblemową rewitalizację tego pięknego, ale mocno zaniedbanego zielonego zakątka Olsztyna – komentuje na swoim blogu prezydent Grzymowicz. – Porozumienie rozstrzyga, gdzie przebiegać będzie aleja spacerowa wzdłuż ulicy Pieniężnego, a jest to istotne w kontekście pełnego projektu przebudowy tego terenu.

Olsztyńskie planty wpisują się w plany urzędników, aby nasze stare miasto uczynić przede wszystkim terenem rekreacyjno-spacerowym. Mają one tworzyć wiodącą przez pl. Jedności Słowiańskiej spacerową przestrzeń między zrewitalizowanym parkiem Podzamcze i parkiem Centralnym. Pod mostem św. Jakuba – zaplanowano jego generalny remont i niewielkie podwyższenie – ma powstać bezkolizyjne przejście łączące oba obszary zielone i tworzące ciąg rowerowo-pieszy.

Koncepcja miejskich plant zawiera się również w Zintegrowanym Programie Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia Olsztyna, który w tym roku został przyjęty przez radnych.

4 KOMENTARZE

  1. Ależ Przemek jakiś ty mądry.Jeżeli jesteś taki ciekawy jaka wysokośc DANINY to się po prostu zapytaj prezydenta a jak masz jakieś dane świadczące o przekręcie to zawiadom prokuraturę
    I nie zapomnij się podpisać z imienia i nazwiska. Starczy ci odwagi ty mądralo i bohaterze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...