fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Popularna w Olsztynie restauracja zamknięta. Kelner zakażony koronawirusem

Ciąg dalszy feralnego wesela na Podlasiu. Jednym z gości był pracownik olsztyńskiej restauracji. 

Jak udało nam się dowiedzieć od wczoraj jest zamknięty lokal gastronomiczny na starówce. Ma tak pozostać, aż do 29 czerwca. Udało nam się skontaktować z właścicielem:  – Informujemy, że pracownik naszej restauracji brał udział w feralnym weselu. Nie mogąc wykluczyć prywatnych spotkań z tą osobą oraz z chorą pielęgniarką ze Szpitala Miejskiego części naszych pracowników, właściciel postanowił dobrowolnie zamknąć lokal, bacząc na bezpieczeństwo gości restauracji oraz pozostałych pracowników do wyjaśnienia sytuacji. Życzymy równie odpowiedzialnych decyzji innym właścicielom lokali w związku z obecną sytuacją w Olsztynie. Wszyscy nasi pracownicy czują się dobrze.

Trzeba przyznać, że decyzja jest bardzo odpowiedzialna. Niestety nie wszędzie na starówce pamięta się, że epidemia wciąż trwa. W anonimowej rozmowie z naszą redakcją właściciel innego lokalu gastronomicznego jest mocno zaniepokojony. – Niektórzy przedsiębiorcy lekceważą zalecenia sanepidu. Widać brak maseczek, czy rękawiczek. Właściciel zamkniętej restauracji podjął niezwykle dojrzałą decyzję. Dobrze, że znajdują się tak odpowiedzialne osoby. 

Sytuacja w Olsztynie jest mocno dynamiczna. Powtórzone badania nie potwierdziły zakażenia SARS-CoV-2 u pacjentów i personelu medycznego Szpitala Miejskiego i jednej osoby z personelu medycznego w Biskupcu – poinformował w piątek warmińsko-mazurski sanepid. Chora jest tylko jedna pielęgniarka z olsztyńskiego szpitala miejskiego.

Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że w czwartek po południu potwierdzono dodatnie wyniki badań w kierunku koronawirusa u trzech mieszkańców powiatu ełckiego. Jak mówił, są to uczestnicy przyjęcia weselnego, które odbywało się 6 i 7 czerwca w jednej z miejscowości woj. podlaskiego.

Od wtorku zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto u siedmiu osób z Olsztyna, które bawiły się na tym samym weselu.

Sanepid ustalił pełną listę i dotarł do innych gości weselnych, od których pobrano próbki do badań. W feralnym przyjęciu brało udział 60 osób, w tym mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i Warszawy.

Więcej:

Troje kolejnych gości weselnych zakażonych koronawirusem

Badania nie potwierdziły zakażenia u pacjentów i personelu w szpitalach w Olsztynie i Biskupcu

Koronawirus potwierdzony u pracownika dużej fabryki

8 KOMENTARZE

  1. Ciekawa jestem jaka to POPULARNA restauracja na Starówce, te restauracje, które znam są nadal otwarte, moi znajomi też nie wiedzą, a często są na Starówce

  2. Nie rozumiem takiego sposobu pisania testów. Albo dbamy o czytelnika i podajemy nazwę restauracji, albo dbamy o restaurację i nie piszemy tekstu. Niech no mądry autor wyjaśni, co osiągnął tym artykułem? Jaką on ma wartość poznawczą…?

    • Zgadzam się z przedmówca. A jeżeli ktoś był w tej restauracji i miał kontakt z tym kelnerem to co? Totalna bzdura, ze nie podano do wiadomości publicznej nazwy restauracji. „Gratulacje” dla autora przedmiotowego artykułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...