fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Badania nie potwierdziły zakażenia u pacjentów i personelu w szpitalach w Olsztynie i Biskupcu

WiadomościBadania nie potwierdziły zakażenia u pacjentów i personelu w szpitalach w Olsztynie...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powtórzone badania nie potwierdziły zakażenia SARS-CoV-2 u pacjentów i personelu medycznego Szpitala Miejskiego i jednej osoby z personelu medycznego w Biskupcu – poinformował w piątek warmińsko-mazurski sanepid. Chora jest tylko jedna pielęgniarka z olsztyńskiego szpitala miejskiego.

We wtorek potwierdzono zakażenie u pielęgniarki szpitala miejskiego w Olsztynie, w środę służby sanitarne poinformowały o kolejnych dwóch zakażonych osobach – lekarce i pomocy medycznej.

Warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor sanitarny poinformował, że zweryfikowano 5 dodatnich wyników badań wykonanych 16 i 17 czerwca przez zewnętrzne laboratorium.

Nie potwierdzono zakażenia SARS-CoV-2 u pacjentów i personelu medycznego szpitala miejskiego w Olsztynie i jednej osoby personelu medycznego w Biskupcu. Wynik ujemny uzyskano po kilkukrotnym wykonaniu badań przez Laboratorium Badań Kliniczno-Epidemiologicznych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Jak poinformował dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko, jedyną osobą chorą jest obecnie pielęgniarka z oddziału ortopedii szpitala miejskiego w Olsztynie. Zakaziła się ona na przyjęciu weselnych w woj. podlaskim.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

„Ograniczenia w pracy oddziału ortopedii pozostają, a o pracy innych oddziałów decyzje podejmie dyrekcja szpitala”– podał Dzisko.

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek podał w piątek, że potwierdzono zakażenie u 5 nowych osób. W sumie do tej pory na Warmii i Mazurach na COVID-19 zachorowało 212 osób, jedna zmarła.

Więcej:

Popularna w Olsztynie restauracja zamknięta. Kelner zarażony koronawirusem

Koronawirus potwierdzony u pracownika dużej fabryki

Badania nie potwierdziły zakażenia u pacjentów i personelu w szpitalach w Olsztynie i Biskupcu

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze