fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 3 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM

Symboliczny czek na 6 mln zł przekazał UWM prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Rektorowi UWM wręczył go na budowie siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych.

Budowę nowej siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych odwiedził 19 czerwca prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego w towarzystwie posła Jarosława Gowina – do niedawna wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz posła Michała Wypija, członka sejmowej podkomisji ds nauki i szkolnictwa wyższego.

Prof. Maksymowicz zapewnił, że on i towarzyszący mu politycy są przyjaciółmi UWM i że Jarosław Gowin jako wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego zawsze wspierał Uniwersytet i pomógł mu wyjść z zadłużenia. Podkreślił, że Jarosław Gowin zanim zrezygnował z funkcji w rządzie, podjął decyzję, aby UWM wesprzeć poza wcześniej przyznaną 10-milionową dotacją, także dodatkową kwotą 6 mln zł na budowę nowych wydziałów.

– Dodatkowo w tych trudnych czasach UWM otrzyma o 6,5 mln zł większą subwencję, co pozwoli mu w łagodny sposób przejść przez kryzys spowodowany koronawirusem – dodał proof. Maksymowicz. Wiceminister, będący jednocześnie czynnym nauczycielem akademickim UWM ocenił, że uczelnia w tryb pracy zdalnej weszła wzorowo.

– Jestem przekonany, że ten budynek będzie dobrze służyć studentom prawa i nauk społecznych UWM, Olsztynowi a nawet całej Polsce. Ta inwestycja ma głębszy sens. Po katastrofie wywołanej koronawirusem nic już nie będzie takie jak przedtem. Musimy stawiać na inwestycje zwłaszcza w obszarach najbardziej nowoczesnych. Polska w najbliższych latach będzie się rozwijać tak szybko, jak szybko będzie się rozwijać jej nauka i edukacja na każdym poziomie. Bo młode pokolenie będzie rozwijać nowoczesne branże. Jeśli Polska ma być krajem zamożnym a ludzie spokojnie patrzeć w przyszłość to trzeba inwestować w takie miejsca, jak Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, w polskie uczelnie i instytuty. Trzymam kciuki, żeby w 2023 ten budynek był otwarty – zapewnił Jarosław Gowin.

W imieniu władz uczelni za dodatkową dotację, podziękował prof. Jerzy Przyborowski – rektor elekt.

– Z wdzięcznością przyjmuję to wsparcie na rzecz Uniwersytetu. Wierze, że będzie ono przekładać się na jeszcze lepszy rozwój i będziemy mogli poszczycić się wyższą kategorią tych dyscyplin naukowych, które w tym budynku będą prowadzone. Bardzo serdecznie dziękujemy i zawsze będziemy współpracować z resortem nauki i szkolnictwa wyższego i rękę ze wsparciem chętnie podejmować – zapewnił prof. Przyborowski.

Prof. Ryszard Górecki rektor UWM dziękując za dodatkowe pieniądze zdradził, że w najbliższej przyszłości kolejnym etapem wzmacniania Uniwersytetu będzie utworzenie kliniki medycyny sądowej.

Budowa nowej siedziby WPiA i WNS wg planu ma się zakończyć w 2023 r., aby od 1 października mogły ruszyć w niej zajęcia dydaktyczne. Ma kosztować 70 mln zł.

Więcej:

W co inwestować po koronawirusie?

ŹródłoUM Olsztyn

7 KOMENTARZE

  1. Gowin, Maksymowicz, Wypij – odpowiadają za ostatnie zamieszanie. Gdyby nie oni – byłoby już po wyborach. Pan Prezydent Duda byłby po raz kolejny prezydentem, Kidawa poniosłaby sromotnąa klęskę, a Trzaskowski razem z Grzymowiczem i innymi lewackimi prezydentami miast nadal by siępięknie ośmieszał (co zresztą robi skutecznie w kampanii)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...