5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM

WiadomościCzek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji...

Symboliczny czek na 6 mln zł przekazał UWM prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Rektorowi UWM wręczył go na budowie siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych.

reklama

Budowę nowej siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych odwiedził 19 czerwca prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego w towarzystwie posła Jarosława Gowina – do niedawna wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz posła Michała Wypija, członka sejmowej podkomisji ds nauki i szkolnictwa wyższego.

reklama

Prof. Maksymowicz zapewnił, że on i towarzyszący mu politycy są przyjaciółmi UWM i że Jarosław Gowin jako wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego zawsze wspierał Uniwersytet i pomógł mu wyjść z zadłużenia. Podkreślił, że Jarosław Gowin zanim zrezygnował z funkcji w rządzie, podjął decyzję, aby UWM wesprzeć poza wcześniej przyznaną 10-milionową dotacją, także dodatkową kwotą 6 mln zł na budowę nowych wydziałów.

– Dodatkowo w tych trudnych czasach UWM otrzyma o 6,5 mln zł większą subwencję, co pozwoli mu w łagodny sposób przejść przez kryzys spowodowany koronawirusem – dodał proof. Maksymowicz. Wiceminister, będący jednocześnie czynnym nauczycielem akademickim UWM ocenił, że uczelnia w tryb pracy zdalnej weszła wzorowo.

– Jestem przekonany, że ten budynek będzie dobrze służyć studentom prawa i nauk społecznych UWM, Olsztynowi a nawet całej Polsce. Ta inwestycja ma głębszy sens. Po katastrofie wywołanej koronawirusem nic już nie będzie takie jak przedtem. Musimy stawiać na inwestycje zwłaszcza w obszarach najbardziej nowoczesnych. Polska w najbliższych latach będzie się rozwijać tak szybko, jak szybko będzie się rozwijać jej nauka i edukacja na każdym poziomie. Bo młode pokolenie będzie rozwijać nowoczesne branże. Jeśli Polska ma być krajem zamożnym a ludzie spokojnie patrzeć w przyszłość to trzeba inwestować w takie miejsca, jak Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, w polskie uczelnie i instytuty. Trzymam kciuki, żeby w 2023 ten budynek był otwarty – zapewnił Jarosław Gowin.

reklama

W imieniu władz uczelni za dodatkową dotację, podziękował prof. Jerzy Przyborowski – rektor elekt.

– Z wdzięcznością przyjmuję to wsparcie na rzecz Uniwersytetu. Wierze, że będzie ono przekładać się na jeszcze lepszy rozwój i będziemy mogli poszczycić się wyższą kategorią tych dyscyplin naukowych, które w tym budynku będą prowadzone. Bardzo serdecznie dziękujemy i zawsze będziemy współpracować z resortem nauki i szkolnictwa wyższego i rękę ze wsparciem chętnie podejmować – zapewnił prof. Przyborowski.

Prof. Ryszard Górecki rektor UWM dziękując za dodatkowe pieniądze zdradził, że w najbliższej przyszłości kolejnym etapem wzmacniania Uniwersytetu będzie utworzenie kliniki medycyny sądowej.

Budowa nowej siedziby WPiA i WNS wg planu ma się zakończyć w 2023 r., aby od 1 października mogły ruszyć w niej zajęcia dydaktyczne. Ma kosztować 70 mln zł.

Więcej:

W co inwestować po koronawirusie?

Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM Czek na 6 mln zł od prof. Maksymowicza na wsparcie nowej inwestycji UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gosciu
21 czerwca 2020 00:05

Pan Wypij w charakterze osoby towarzyszącej? W plecakowaniu jest widzę lepszy od Pana Iwińskiego za starych czasów…..

hanka
20 czerwca 2020 23:19

Gowin, Maksymowicz, Wypij – odpowiadają za ostatnie zamieszanie. Gdyby nie oni – byłoby już po wyborach. Pan Prezydent Duda byłby po raz kolejny prezydentem, Kidawa poniosłaby sromotnąa klęskę, a Trzaskowski razem z Grzymowiczem i innymi lewackimi prezydentami miast nadal by siępięknie ośmieszał (co zresztą robi skutecznie w kampanii)

Polecane
Ogłoszenia