4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W co inwestować po koronawirusie?

Materiał zewnętrznyW co inwestować po koronawirusie?

Pandemia koronawirusa sporo namieszała na rynku bankowym i nieruchomości. W Polsce stopy procentowe spadły do rekordowo niskiego poziomu, przez co lokaty bankowe są oprocentowane niemalże na 0%. Na rynku nieruchomosci doszło natomiast do krachu w wynajmie krótkoterminowym, przez co rentowność inwestowania w mieszkania i apartamenty spadła. W co inwestować obecnie, by nadal zarabiać?

  1. W co inwestować, jeśli nie w nieruchomości?
  2. Fundusze inwestycyjne wciąż dobrą opcją
reklama

Inwestowanie pieniędzy wymaga obecnie znacznie szerszej perspektywy niż jeszcze kilka miesięcy temu. Inwestorzy mają niewiele możliwości oszczędzania w bankach oraz zarabiania na najmie krótkoterminowym, dlatego szukają alternatywy do lokowania kapitału. Spojrzenie w przyszłość i wybieranie inwestycji długoterminowych jest dla nich najlepszym rozwiązaniem, dlatego na znaczeniu zyskują fundusze inwestycyjne.

W co inwestować, jeśli nie w nieruchomości?

reklama

W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się nieruchomości. Mieszkania na wynajem i apartamenty sprzedawały się niezwykle szybko, a ich ceny poszybowały w górę. Najem generował zyski sięgające kilku tysięcy złotych z każdej nieruchomosci, a ROI sięgało nawet 10 procent rocznie. Dodatkowo deweloperzy oferowali gotowce inwestycyjne, które były od razu przygotowane pod wynajem.

Obecnie na rynkach całego świata panuje zamieszanie. Koronawirus wymusił na społeczeństwie zastosowanie się do nowych zasad oraz ograniczył mobilność. Z tego powodu inwestowanie w nieruchomości stało się mniej opłacalne. Najem krótkoterminowy niemalże zamarł, a najemcy zamieszkujący w mieszkaniach przez okres powyżej roku płacą niższy czynsz niż wynajmujący lokal jedynie na kilka dni w miesiącu. W co inwestować w takiej sytuacji?

reklama

Fundusze inwestycyjne wciąż dobrą opcją

Ze względu na niepewną sytuację na rynku nieruchomości inwestorzy coraz częściej spoglądają w stronę funduszy inwestycyjnych. Dzięki nim można zarobić znacznie więcej niż na lokacie, pomimo ryzyka związanego ze zmiennymi notowaniami akcji i obligacji. W fundusze najlepiej jest inwestować długoterminowo, gdy okresowe wahania kursów giełdowych mają niewielkie znaczenie, gdyż w długiej perspektywie indeksy rosną i gwarantują zyski. Co ważne, kapitał można ulokować pomiędzy funduszami o różnym stopniu ryzyka, dywersyfikując w ten sposób gotówkę i ograniczając ewentualne straty.

Więcej o inwestowaniu w fundusze dowiesz się na https://inwestowanieodpodstaw.pl/fundusze-inwestycyjne/, gdzie znajdziesz wartościowe porady dla początkujących.

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia