12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Wojewoda z wizytą w Rybakach

Strona główna Wiadomości Wojewoda z wizytą w Rybakach
reklama

Artur Chojecki spotkał się z przybyłymi z Ukrainy polskimi rodzinami. Nie zabrakło świątecznych życzeń, ale też rozmów o pobycie uchodźców w Polsce.

Druga grupa repatriantów z Donbasu i Mariupola przyleciała do kraju pod koniec listopada. Osoby polskiego pochodzenia zostały umieszczone, tak jak ich poprzednicy w styczniu, m.in. w ośrodku w Rybakach, gdzie odwiedził ich wojewoda warmińsko-mazurski.

reklama

Spotkanie w ośrodku Caritas przebiegło w atmosferze zbliżającego się Bożego Narodzenia. Polskie rodziny otrzymały od Artura Chojeckiego świąteczne życzenia, a najmłodsi mogli liczyć na słodkie podarunki. Polacy przybyli zza wschodniej granicy zrewanżowali się gwiazdą betlejemską i gratulacjami z okazji objęcia urzędu wojewody.

Fot. http://www.olsztyn.uw.gov.pl.
Fot. http://www.olsztyn.uw.gov.pl.

W czasie spotkania szef Urzędu Wojewódzkiego rozmawiał także z repatriantami o sytuacji na Ukrainie oraz ich pobycie w naszym kraju. – Artur Chojecki zapewnił, że wszelkie procedury związane z pobytem w Polsce są realizowane w możliwie jak najkrótszym terminie, właśnie po to, aby rodziny mieszkające dotąd na Ukrainie mogły jak najszybciej zacząć nowe samodzielne życie – podaje olsztyński Urząd Wojewódzki.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma