fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wojewoda z wizytą w Rybakach

Artur Chojecki spotkał się z przybyłymi z Ukrainy polskimi rodzinami. Nie zabrakło świątecznych życzeń, ale też rozmów o pobycie uchodźców w Polsce.

Druga grupa repatriantów z Donbasu i Mariupola przyleciała do kraju pod koniec listopada. Osoby polskiego pochodzenia zostały umieszczone, tak jak ich poprzednicy w styczniu, m.in. w ośrodku w Rybakach, gdzie odwiedził ich wojewoda warmińsko-mazurski.

Spotkanie w ośrodku Caritas przebiegło w atmosferze zbliżającego się Bożego Narodzenia. Polskie rodziny otrzymały od Artura Chojeckiego świąteczne życzenia, a najmłodsi mogli liczyć na słodkie podarunki. Polacy przybyli zza wschodniej granicy zrewanżowali się gwiazdą betlejemską i gratulacjami z okazji objęcia urzędu wojewody.

Fot. http://www.olsztyn.uw.gov.pl.
Fot. http://www.olsztyn.uw.gov.pl.

W czasie spotkania szef Urzędu Wojewódzkiego rozmawiał także z repatriantami o sytuacji na Ukrainie oraz ich pobycie w naszym kraju. – Artur Chojecki zapewnił, że wszelkie procedury związane z pobytem w Polsce są realizowane w możliwie jak najkrótszym terminie, właśnie po to, aby rodziny mieszkające dotąd na Ukrainie mogły jak najszybciej zacząć nowe samodzielne życie – podaje olsztyński Urząd Wojewódzki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...