Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
wtorek, 28 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Wojewoda z wizytą w Rybakach

reklama

Artur Chojecki spotkał się z przybyłymi z Ukrainy polskimi rodzinami. Nie zabrakło świątecznych życzeń, ale też rozmów o pobycie uchodźców w Polsce.

Druga grupa repatriantów z Donbasu i Mariupola przyleciała do kraju pod koniec listopada. Osoby polskiego pochodzenia zostały umieszczone, tak jak ich poprzednicy w styczniu, m.in. w ośrodku w Rybakach, gdzie odwiedził ich wojewoda warmińsko-mazurski.

Spotkanie w ośrodku Caritas przebiegło w atmosferze zbliżającego się Bożego Narodzenia. Polskie rodziny otrzymały od Artura Chojeckiego świąteczne życzenia, a najmłodsi mogli liczyć na słodkie podarunki. Polacy przybyli zza wschodniej granicy zrewanżowali się gwiazdą betlejemską i gratulacjami z okazji objęcia urzędu wojewody.

reklama

Fot. http://www.olsztyn.uw.gov.pl.
Fot. http://www.olsztyn.uw.gov.pl.

W czasie spotkania szef Urzędu Wojewódzkiego rozmawiał także z repatriantami o sytuacji na Ukrainie oraz ich pobycie w naszym kraju. – Artur Chojecki zapewnił, że wszelkie procedury związane z pobytem w Polsce są realizowane w możliwie jak najkrótszym terminie, właśnie po to, aby rodziny mieszkające dotąd na Ukrainie mogły jak najszybciej zacząć nowe samodzielne życie – podaje olsztyński Urząd Wojewódzki.

reklama

styczeń, 2020

15STY(STY 15)11:00KONKURS LITERACKI "O RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA"MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3Kategoria wydarzenia:Darmowe,Dla dzieci,Konkursy,Literatura

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X