fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wojewoda z wizytą w Rybakach

Wiadomości Wojewoda z wizytą w Rybakach

Artur Chojecki spotkał się z przybyłymi z Ukrainy polskimi rodzinami. Nie zabrakło świątecznych życzeń, ale też rozmów o pobycie uchodźców w Polsce.

Druga grupa repatriantów z Donbasu i Mariupola przyleciała do kraju pod koniec listopada. Osoby polskiego pochodzenia zostały umieszczone, tak jak ich poprzednicy w styczniu, m.in. w ośrodku w Rybakach, gdzie odwiedził ich wojewoda warmińsko-mazurski.

Spotkanie w ośrodku Caritas przebiegło w atmosferze zbliżającego się Bożego Narodzenia. Polskie rodziny otrzymały od Artura Chojeckiego świąteczne życzenia, a najmłodsi mogli liczyć na słodkie podarunki. Polacy przybyli zza wschodniej granicy zrewanżowali się gwiazdą betlejemską i gratulacjami z okazji objęcia urzędu wojewody.

Fot. http://www.olsztyn.uw.gov.pl.
Fot. http://www.olsztyn.uw.gov.pl.

W czasie spotkania szef Urzędu Wojewódzkiego rozmawiał także z repatriantami o sytuacji na Ukrainie oraz ich pobycie w naszym kraju. – Artur Chojecki zapewnił, że wszelkie procedury związane z pobytem w Polsce są realizowane w możliwie jak najkrótszym terminie, właśnie po to, aby rodziny mieszkające dotąd na Ukrainie mogły jak najszybciej zacząć nowe samodzielne życie – podaje olsztyński Urząd Wojewódzki.

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: