fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nastolatkowie odpowiedzą za zdewastowanie szkoły i zniszczenie 19 aut

Dwaj młodzi wandale wyrządzili duże szkody na osiedlu w Dubeninkach (pow. gołdapski). Sprawcy przebijali opony, wybijali szyby i niszczyli karoserie w przypadkowo wybranych pojazdach. Dodatkowo postanowili zdemolować szkołę. 16 i 19-latek zostali zatrzymani. 

Całe zamieszanie miało miejsce w nocy z 12 na 13 grudnia w Dubeninkach. W różnych miejscach osiedla mieszkaniowego doszło do uszkodzenia wielu samochodów. W 19 autach poprzebijane zostały opony, w 3 autach doszło do większych uszkodzeń – zostały stłuczone szyby i reflektory. Wstępnie zniszczenia oszacowano na około 10 tys. złotych.

Jak wynika z ustaleń policjantów, jeszcze w trakcie niszczenia samochodów sprawcy postanowili pójść do szkoły znajdującej się na tym samym osiedlu i zdemolować ją – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – W budynku na poszczególnych kondygnacjach niszczyli drzwi wejściowe do pomieszczeń. W samych pomieszczeniach przy pomocy młotka oraz drewnianego kija niszczyli sanitariaty, meble, wyposażenie klas i biur.

Wartość strat nie jest jeszczpolicja goldap zniszczona szkola 2e znana, jednak mogą one wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili odpowiedzialnych za zniszczenia nastolatków – 16-letniego Patryka K. oraz 19-letniego Hubert O. Obaj zostali zatrzymani i przyznali się do zarzucanych im czynów. Jak tłumaczyli, przed zniszczeniem aut pili alkohol, ale dlaczego zdecydowali się na taki wandalizm, już nie potrafili powiedzieć. Ponadto policjanci ustalili, że to starszy sprawca w sierpniu tego roku na terenie Dubeninek uszkodził kilkadziesiąt aut.

Nieletni został przewieziony do olsztyńskiej Policyjnej Izby Dziecka, a 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie pojazdu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Młodszym wandalem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...