fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Zmiany w cenach biletów autobusowych

Wiadomości Zmiany w cenach biletów autobusowych

Szykują się zmiany w taryfie przejazdów olsztyńską komunikacją. Decyzję o tańszych przejazdach mają podjąć podczas środowej (26.08) sesji radni.

Od 1 listopada planujemy wprowadzić nową taryfę za przewozy autobusami komunikacji miejskiej w Olsztynie. Najważniejsza informacja to obniżenie aż o 1/5 ceny biletów sieciowych. Teraz za całą sieciówkę na terenie Olsztyna trzeba zapłacić 110 złotych, po zmianie cena biletu to 88 złotych.

Co ważne – znikają bilety aglomeracyjne. Proponowane stawki będą obowiązywać zarówno na terenie Olsztyna, jak i gmin, do których dojeżdżają nasze autobusy (Dywity, Purda, Stawiguda). To dodatkowe ułatwienie dla olsztynian, mieszkańców okolicznych miejscowości oraz przyjezdnych z innych części regionu i kraju – nie będą musieli zastanawiać się, jaki bilet kupić.

– Na pewno wielu olsztynian ucieszą bilety czasowe – przekonuje prezydent Piotr Grzymowicz. – Rozmowy na ich temat trwały od dawna. Doskonałą okazją do wprowadzenia oczekiwanych udogodnień jest modernizacja transportu zbiorowego w Olsztynie.

Dostępne będą bilety: 30-minutowy (pozwalający na wielokrotnie w tym czasie przesiadanie się między pojazdami) oraz jednorazowy bilet będzie kosztować 2,90 zł; 45-minutowy to koszt 3,40 zł; 90 minutowy za 4,40 zł. Z biletów wielogodzinnych i wielodniowych pozostają tylko 24-godzinne i 3-dobowe.

Te stawki będą obowiązywać także w tramwajach, po uruchomieniu tego środka transportu.

Zlikwidowane zostaną 3-przejazdowe bilety, które sprzedawali kierowcy. Ci będą mieć w sprzedaży jedynie bilety jednoprzejazdowe. Jednak większość autobusów będzie wyposażona w biletomaty, więc najłatwiej będzie kupić przejazdówkę w tych urządzeniach. Mobilnych, zainstalowanych w autobusach i tramwajach będzie 159, do tego 37 stacjonarnych ustawionych przy przystankach.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x