fbpx
20 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Ukrainka która mieszkała w Olsztynie nagrywa popularne filmiki na YouTube. Co o nas sądzi?

reklama
Wyślij przez
0

W Polsce jest od czterech lat. Mieszkała w Olsztynie, a teraz żyje w Lubawie. Od jakiegoś czasu pochodząca z Ukrainy Tatti Nizovaya prowadzi kanał na Youtube, na którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi życia w Polsce. Z jej filmów można się dowiedzieć też, co Ukrainki sądzą o polskich mężczyznach.

Kanał Tatti ma ponad 3 tys. subskrypcji i 20 filmów. Młoda dziewczyna dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat naszego kraju, opowiada o zaskoczeniach, różnicach między Polską a naszym wschodnim sąsiadem. Mierzy się też z pytaniami, które zadawane są niemal wszystkim Ukraińcom, którzy przyjeżdżają do Polski: czy uważa Stepana Banderę za bohatera, dlaczego jej rodacy zabierają miejsca pracy Polakom i dlaczego Ukraińcy zabrali Polsce Lwów? W tym tekście nie chcemy się na tym skupiać, więc jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania – zerknijcie na kanał Tatti.

reklama

Znamienne jest jednak to, że młoda youtuberka mówi o Polsce tak, jak sami o niej nie mówimy. Dostrzega rzeczy, które stały się dla nas normalnością, a w kraju, w którym toczy się wojna, są luksusem lub nikt nie zajmuje sobie nimi głowy. Tatti odpowiadając na pytanie „za co kocha Polskę?” mówi: – Ważne dla mnie jest bezpieczeństwo, a Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Unii Europejskiej.

I dalej wylicza zalety naszego kraju: dbamy o bezpańskie zwierzęta, na ulicach nie zalegają śmieci, sortujemy odpady, a śmieci wywożone są nawet z wiosek. Zdaniem dziewczyny w Polsce można znaleźć bez problemu pracę, a w jej ocenie płaca minimalna jest wysoka. Polska umożliwia także studiowanie bez większych nakładów finansowych, a dzień pracy trwa osiem godzin. Dziewczyna docenia szeroki wybór produktów dobrej jakości w sklepach, możliwość bezproblemowego i taniego podróżowania z Polski do wielu krajów Europy (promocje lotnicze, autobusowe). Tatti – co powtarza się w kilku filmach – zachwycona jest stanem naszym dróg, a także… piekarniami, które znajduje na każdym kroku. Kupuje w nich różnego rodzaju bułki z nadzieniem, którymi non-stop się zajada. Dziewczyna podkreśla, że gdy oczekiwała pomocy, to nikt jej nie odmówił i dodaje: – W Polsce prawie nie ma korupcji. Jeśli chcesz załatwić sprawę w urzędzie i u lekarza, to nie musisz dawać łapówki – kwituje smutno.

Spostrzeżenia dziewczyny i to na co zwraca uwagę, mówią wiele o sytuacji na Ukrainie. Mogą przypomnieć także nam – bo często w krytyce własnego kraju posuwamy się daleko – jak wiele osiągnęliśmy i powinniśmy to cały czas doceniać. Jeden z internautów pod filmem Tatti pisze wprost: – Fajnie słyszeć, że Polska wcale nie jest taka zła, jak Polacy myślą.

Pozostali internauci nie szczędzą vlogerce entuzjastycznych komentarzy: „Polska to ładny kraj, a z panią jest jeszcze ładniejszy”, czy „Myślę, że zawsze jest w Polsce miejsce dla ludzi pragnących tu normalnie żyć i pracować i którzy szanują nas i naszą kulturę i dostrzegają piękno naszej ojczyzny, a dodatkowo jak ktoś jest tak miły i ładny jak Ty”.

Męską część widowni kanału Tatti zainteresuje na pewno fakt, co Ukrainki myślą o Polakach. W obiegowej i stereotypowej polski mężczyzna nie ma dobrej opinii u Polek. Co innego jednak myślą na ten temat Ukrainki. Ale o polsko-ukraińskich relacjach damsko-męskich oraz o tym, jak wygląda życie w Polsce Tatti, możecie przekonać się sam, oglądając filmy na jej kanale.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze