fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Olsztyński Marsz Równości alarmuje przed obozami zagłady dla osób LGBT

Wiadomości Olsztyński Marsz Równości alarmuje przed obozami zagłady dla osób LGBT

Od dwóch dni prawicowi politycy, w tym również urzędujący prezydent Polski Andrzej Duda, informują, że osoby LGBT nie są ludźmi a ideologią. Organizacje działające na rzecz walki z dyskryminacjami, w tym również, ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową – jak nasz lokalny Olsztyński Marsz Równości – alarmują o próbie odczłowieczania jednej ze społeczności w celach politycznych.

– LGBT jest skrótem od orientacji seksualnych i tożsamości płciowych. L oznacza lesbijki, G – gejów, B – osoby biseksualne, T – osoby transpłciowe. – mówi Magdalena Rutkowska, jedna z organizatorek Olsztyńskiego Marszu Równości – Szacuje się, że osób LGBT w Polsce jest 5-10%. To około 2-4 mln obywatelek i obywateli naszego kraju, którzy coraz częściej w przestrzeni publicznej słyszą, że nie są ludźmi. Nasze województwo jest jednym z nielicznych w Polsce, w którym żadna z rad gminnych, miejskich i miast nie uchwaliła na swoim terenie ”strefy wolnej od LGBT”.

– Wszyscy znamy historię i wiemy, do czego podczas II wojny światowej doprowadziło przedstawianie najpierw Żydów jako ”nieludzi” i ”niegodnych”, a później innych grup osób, które nie pasowały III Rzeszy. ”Obozy zagłady nie spadły z nieba”. Mówienie i to jeszcze w trakcie kampanii wyborczej, że osoby LGBT nie są ludźmi, jest niczym innym jak wykorzystywaniem trwającej na nie nagonki w celu zmobilizowaniu swojego elektoratu. – komentuje sytuację Agata Szerszeniewicz, również organizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości. – Lepiej przeciwstawiać się takim działaniom już teraz niż jak będzie za późno.

Organizatorki Olsztyńskiego Marszu Równości utworzyły wydarzenie online ”LGBT to my” i zachęcają do udostępniania w nim w przypadku:

– osób LGBT: zdjęć z kartką z napisem orientacji seksualnej albo tożsamości płciowej, z którą się utożsamiają,

– osób, które są solidarne z osobami LGBT i nie zgadzają się z nienawiścią, która jest na nie skierowana: zdjęć z kartką z serduszkiem.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/972257923215596/

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

8
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x