fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 3 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pijany sternik na jeziorze? Świadek zawiadomił policję

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając dwa promile alkoholu w organizmie pływał promem po jeziorze Czos. Grożą mu takie same konsekwencje, jak za jazdę autem po pijanemu.

Warmińsko-mazurska policja poinformowała w poniedziałek, że sternika promu zatrzymano po sygnale od osoby, która widziała, jak pijana osoba płynie po Czosie. Badanie wykazało, że sternik miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponad to zatrzymany sternik nie miał przy sobie obowiązkowych dokumentów potwierdzających uprawnienia, dokumentu rejestracyjnego i dokumentu bezpieczeństwa w postaci świadectwa zdolności żeglugowej.

„Za kierowanie łodzią w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast za brak dokumentów grozi kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych” – poinformowała policja. Przypomniano, że żeglowanie po pijanemu w świetle prawa jest tak samo karane, jak kierowanie autem po alkoholu.

W tym sezonie żeglarskim policja zatrzymała na razie na Mazurach dwóch pijanych sterników. Pierwszy został zatrzymany na Jeziorze Mikołajskim 1 czerwca. Miał 0,2 promila alkoholu w organizmie.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...