26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Pijany sternik na jeziorze? Świadek zawiadomił policję

WiadomościPijany sternik na jeziorze? Świadek zawiadomił policję

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając dwa promile alkoholu w organizmie pływał promem po jeziorze Czos. Grożą mu takie same konsekwencje, jak za jazdę autem po pijanemu.

reklama

Warmińsko-mazurska policja poinformowała w poniedziałek, że sternika promu zatrzymano po sygnale od osoby, która widziała, jak pijana osoba płynie po Czosie. Badanie wykazało, że sternik miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponad to zatrzymany sternik nie miał przy sobie obowiązkowych dokumentów potwierdzających uprawnienia, dokumentu rejestracyjnego i dokumentu bezpieczeństwa w postaci świadectwa zdolności żeglugowej.

“Za kierowanie łodzią w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast za brak dokumentów grozi kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych” – poinformowała policja. Przypomniano, że żeglowanie po pijanemu w świetle prawa jest tak samo karane, jak kierowanie autem po alkoholu.

reklama

W tym sezonie żeglarskim policja zatrzymała na razie na Mazurach dwóch pijanych sterników. Pierwszy został zatrzymany na Jeziorze Mikołajskim 1 czerwca. Miał 0,2 promila alkoholu w organizmie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane