fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej

W woj. warmińsko-mazurskim w ramach działań określanych mianem tarczy antykryzysowej na ochronę miejsc pracy wydano dotąd ponad 188 mln zł – poinformował wojewoda Artur Chojecki.

Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej
Autor zdjęć: Kamil Olszewski

Podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki poinformował, że „większość przedsiębiorców z regionu w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa zachowywało się bardzo odpowiedzialnie”.

„Największe firmy nie redukowały zatrudnienia, mimo że wstrzymywały produkcję. Jestem przekonany, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się odbudować gospodarkę w regionie” – powiedział Chojecki.

Z danych przedstawionych na konferencji wynika, że dotąd w woj. warmińsko-mazurskim z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przekazano 188,4 mln zł na ochronę miejsc pracy. W ten sposób wsparto 45,8 tys. miejsc pracy. W maju najwyższe wsparcie w regionie otrzymał koncern Michelin Polska, któremu wypłacono 10,6 mln zł, firma Meble Wójcik z Elbląga otrzymała 2,9 mln zł, kolejna firma meblowa DFM otrzymała 2,6 mln zł, BRW Comfort otrzymał 1,7 mln zł, zaś stocznia Ostróda Yacht otrzymała w ramach tarczy 1,5 mln zł.

W ramach tzw. postojowego wypłacono dotąd 19,5 mln zł dla 31 tys. osób.

W woj. warmińsko-mazurskim dla mikroprzedsiębiorców przyznano mikropożyczki o łącznej wartości 240,1 mln zł. Jednocześnie aż 85 proc. wniosków o umarzalne pożyczki zostało pozytywnie zweryfikowanych, co stanowi najwyższy odsetek w kraju. Dotąd w regionie złożono 48 tys. wniosków o tę formę wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.

ZUS (oddziały w Olsztynie i Elblągu) wypłacił dotąd przedsiębiorcom 66,1 mln zł świadczeń postojowych. Pomoc ta objęła 31,2 tys. osób.

W połowie maja w woj. warmińsko-mazurskim bezrobotne były 52.794 osoby, co w porównaniu z końcem kwietnia stanowiło wzrost o 2,5 proc. W dwóch pierwszych tygodniach maja pracę w regionie straciło 1,3 tys. osób.

Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...