fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 24 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej

Wiadomości Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej

W woj. warmińsko-mazurskim w ramach działań określanych mianem tarczy antykryzysowej na ochronę miejsc pracy wydano dotąd ponad 188 mln zł – poinformował wojewoda Artur Chojecki.

Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej
Autor zdjęć: Kamil Olszewski

Podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki poinformował, że „większość przedsiębiorców z regionu w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa zachowywało się bardzo odpowiedzialnie”.

„Największe firmy nie redukowały zatrudnienia, mimo że wstrzymywały produkcję. Jestem przekonany, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się odbudować gospodarkę w regionie” – powiedział Chojecki.

Z danych przedstawionych na konferencji wynika, że dotąd w woj. warmińsko-mazurskim z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przekazano 188,4 mln zł na ochronę miejsc pracy. W ten sposób wsparto 45,8 tys. miejsc pracy. W maju najwyższe wsparcie w regionie otrzymał koncern Michelin Polska, któremu wypłacono 10,6 mln zł, firma Meble Wójcik z Elbląga otrzymała 2,9 mln zł, kolejna firma meblowa DFM otrzymała 2,6 mln zł, BRW Comfort otrzymał 1,7 mln zł, zaś stocznia Ostróda Yacht otrzymała w ramach tarczy 1,5 mln zł.

W ramach tzw. postojowego wypłacono dotąd 19,5 mln zł dla 31 tys. osób.

W woj. warmińsko-mazurskim dla mikroprzedsiębiorców przyznano mikropożyczki o łącznej wartości 240,1 mln zł. Jednocześnie aż 85 proc. wniosków o umarzalne pożyczki zostało pozytywnie zweryfikowanych, co stanowi najwyższy odsetek w kraju. Dotąd w regionie złożono 48 tys. wniosków o tę formę wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.

ZUS (oddziały w Olsztynie i Elblągu) wypłacił dotąd przedsiębiorcom 66,1 mln zł świadczeń postojowych. Pomoc ta objęła 31,2 tys. osób.

W połowie maja w woj. warmińsko-mazurskim bezrobotne były 52.794 osoby, co w porównaniu z końcem kwietnia stanowiło wzrost o 2,5 proc. W dwóch pierwszych tygodniach maja pracę w regionie straciło 1,3 tys. osób.

Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej Michelin zgarnął najwięcej pieniędzy z rządowej tarczy antykryzysowej

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x