fbpx
-1 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Skrzydło nowych możliwości Szpitala Wojewódzkiego [GALERIA]

reklama
szpital
Blok operacyjny składa się z 12 sal z kompletnym i niezbędnym zapleczem, 17 stanowisk wyburzeniowych, sal wprowadzeń do znieczulenia

Nowe skrzydło Szpitala Wojewódzkiego to największa inwestycja medyczna w regionie. Została wyposażona w supernowoczesne narzędzie, które dotąd można było zobaczyć tylko na filmach.

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie nowego skrzydła Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Koszt budowy to 65 milionów złotych. Ponad 45 milionów pochodziło ze środków unijnego Programu Warmia i Mazury na lata 2007-2013. W nowym skrzydle znajduje się blok operacyjny i centralna sterylizatornia. Irena Kierzkowska, dyrektor szpitala, była bardzo zadowolona z zakończenia trzyletniej budowy stwierdzając krótko: – To największa inwestycja medyczna w regionie.

Blok operacyjny składa się z 12 sal z kompletnym i niezbędnym zapleczem, 17 stanowisk wyburzeniowych, sal wprowadzeń do znieczulenia. Wszystko wyposażone zostało w najnowocześniejszy sprzęt. Na blokach operacyjnych znajdują się kamery, dzięki którym lekarze będą mogli prowadzić konsultacje z kolegami po fachu z całego świata. Leczenie w Olsztynie będzie wyglądało jak w amerykańskich serialach.

reklama

Nowoczesne sale pooperacyjne zwiększą szansę na przeżycie trudnych przypadków. Dyrektor Irena Kierzkowska podkreśla: – Posiadamy na tym bloku najnowocześniejszy sprzęt i do tego świetnie wykwalifikowanych lekarzy.

Czytaj też:  Wypadek na ul. Bartąskiej

Centralna sterylizatornia to „serce szpitala”, miejsce które przygotowuje wszystkie materiały wykorzystywane przez lekarzy. Tam też trafiają brudne ubrania i sprzęt chirurgiczny. Sprawnie działająca i dobrze wyposażona sterylizatornia ma ogromne znaczenie dla każdego szpitala, w którym przeprowadzane są operacje. Do dyspozycji pracowników są trzy sterylizatory parowe. Wszystkie urządzenia są przelotowe.

Nowe skrzydło sprawi, że teraz lekarze w Olsztynie będą mogli leczyć najtrudniejsze przypadki. Zwróciła na to uwagę dyrektor szpitala: – Pacjent interdyscyplinarny jest wyzwaniem dla nas.

Supernowoczesne blok operacyjny to oczywiście nie wszystko. Podczas otwarcia podkreślono parokrotnie, że oddziały bezoperacyjne również będą sukcesywnie rozwijane.

Invalid Displayed Gallery

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama