Nie dysponujemy jeszcze szczepionką na koronawirusa. Kolejna tarcza antykryzysowa daje nam jednak nowe „lekarstwo” na problemy finansowe wielu ofiar koronawirusa.
Od 24 marca obowiązuje nowe prawo o upadłości konsumenckiej. Co ważne – osoby zadłużone, prowadzące działalność gospodarczą będą traktowane w taki sam sposób jak „zwykli” konsumenci. Upadłość konsumencka to najtańszy cywilizowany sposób na zakończenia działalności czy też uwolnienie się od „garbu” długów.
Dla przedsiębiorców, którzy nie chcą „uśmiercać” swoich firm i czują siłę na dalszą walkę o pozostanie na rynku, w tarczy antykryzysowej zaproponowano nowe, rewolucyjne rozwiązania – restrukturyzacja w dobie kryzysu.
Tarcza 3.0 likwiduje dotychczasowe bariery przeprowadzania restrukturyzacji – przewlekłość postępowań sądowych oraz ogromne koszty opłat sądowych i wynagrodzenia doradców restrukturyzacyjnych. Teraz tańszy doradca „od ręki” samodzielnie otworzy postępowanie restrukturyzacyjne, zawiesi wszystkie toczące się postępowania egzekucyjne i spróbuje przekonać wierzycieli do zawarcia układu z dłużnikiem. Rola sądu ograniczy się jedynie do jego formalnego zatwierdzenia.
W związku z licznymi pytaniami oraz prośbami o pomoc w zakresie rozwiązania problemów finansowych w dobie kryzysu jest kontynuowany „Ostry dyżur prawniczy” przy biurze poselskim Poseł Iwony Arent.
Podczas dyżuru prawnicy renomowanej olsztyńskiej Kancelarii Radcy Prawnego Lecha Obary telefonicznie będą odpowiadać na pytania lokalnych
przedsiębiorców związane z restrukturyzacją i upadłością po nowemu.
Zainteresowane osoby mogą kontaktować się telefonicznie w dniu 29 maja 2020 r. (tj. piątek) w godzinach od 12:00-14:00 pod numerami telefonu:
• 665-677-488 (restrukturyzacja)
• 601-550-931 (upadłość)
• 723-300-370 (upadłość)
Poradnictwo w ramach „Ostrego dyżuru prawniczego” jest nieodpłatne.