1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Polscy i chińscy naukowcy o koronawirusie. Wideokonferencja z partnerskim chińskim miastem Weifang

WiadomościPolscy i chińscy naukowcy o koronawirusie. Wideokonferencja z partnerskim chińskim miastem Weifang

Samorząd Olsztyna zorganizował we wtorek wideokonferencję z partnerskim chińskim miastem Weifang. Uczestnicy spotkania rozmawiali o sposobach walki z koronawirusem.

reklama

Olsztyn i Weifang są partnerskimi miastami od 4 lat. We wtorkowym wideospotkaniu brali udział przedstawiciele lokalnych władz, lekarze, epidemiolodzy, przedstawiciele uczelni. Dyskusji przysłuchiwał się ambasador Chińskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Polsce.

Jak poinformował olsztyński ratusz kluczowym elementem wideokonferencji była wymiana doświadczeń obu stron dotycząca walki z koronawirusem.

reklama

Pierwsze zakażenie w Weifang wykryto 23 stycznia. Burmistrz Weifangu Tian Qingying poinformował, że do połowy lutego wykryte zostały 44 przypadki. Wszyscy pacjenci zostali wyleczeni i wypisani ze szpitali do 8 marca. Nowych przypadków koronawirusa nie odnotowano w tym chińskim mieście od ponad stu dni.

Relacjonując walkę z koronawirusem burmistrz Weifangu powiedział, że każdy przyjezdny, szczególnie z Wuhan, był kontrolowany pod względem stanu zdrowia. Poza tym zastosowano ograniczenie przemieszczania się, zawieszono pracę, edukację, promowano higienę. „Teraz przemieszczanie się jest możliwe tylko w przypadku elektronicznego potwierdzenia, że jest się zdrowym – tylko takie osoby mogą przebywać w przestrzeni publicznej” – dodał Tian Qingying.

reklama

Polscy uczestnicy spotkania pytali Chińczyków m.in. o sposób postępowania w oddziałach położniczych w przypadku stwierdzenia koronawirusa i reakcje w przypadku stwierdzenia choroby w szkołach. Łącznie zadanych zostało kilkadziesiąt pytań.

„W naszych codziennych relacjach udowadniamy, że przyjaźń nie uznaje granic. Jesteśmy bardzo dumni z efektów naszej dotychczasowej współpracy. Nie mam wątpliwości, że w przyszłości będzie się ona pogłębiać” – powiedział o współpracy obu miast prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Na początku kwietnia do Olsztyna dotarła pomoc z Weifangu. Kilkanaście tysięcy maseczek chirurgicznych, specjalistycznych z filtrem oraz kombinezony ochronne trafiły m.in. do szpitala miejskiego.

Polscy i chińscy naukowcy o koronawirusie. Wideokonferencja z partnerskim chińskim miastem Weifang Polscy i chińscy naukowcy o koronawirusie. Wideokonferencja z partnerskim chińskim miastem Weifang Polscy i chińscy naukowcy o koronawirusie. Wideokonferencja z partnerskim chińskim miastem Weifang Polscy i chińscy naukowcy o koronawirusie. Wideokonferencja z partnerskim chińskim miastem Weifang Polscy i chińscy naukowcy o koronawirusie. Wideokonferencja z partnerskim chińskim miastem Weifang Polscy i chińscy naukowcy o koronawirusie. Wideokonferencja z partnerskim chińskim miastem Weifang

Więcej: 4 powody, dlaczego wybór sali konferencyjnej jest tak ważny

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne