fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 23 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Są wyniki funkcjonariuszy KAS na obecność koronawirusa

Wiadomości Są wyniki funkcjonariuszy KAS na obecność koronawirusa

Wyniki badań 14 objętych dotychczas kwarantanną funkcjonariuszy warmińsko-mazurskiego urzędu celno-skarbowego są ujemne – podał w piątek sanepid. Podczas akcji wykrycia blisko 2 ton nielegalnego tytoniu mieli oni styczność z osobą zakażoną SARS-CoV-2.

Jak poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko, wyniki badań próbek, które zostały pobrane po siedmiu dniach od ostatniego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem, są ujemne u wszystkich 14 funkcjonariuszy. Od ubiegłego tygodnia byli oni objęci kwarantanną.

Dzisko przypomniał, że w przypadku służb mających znaczenie dla funkcjonowania państwa istnieje możliwość skrócenia kwarantanny po uzyskaniu ujemnego wyniku badań i na wniosek osób zainteresowanych.

„Taki wniosek do nas wpłynął, więc ci funkcjonariusze zostaną wykreśleni z rejestru osób objętych kwarantanną. Stanie się to jeszcze w piątek lub najpóźniej w sobotę” – wyjaśnił.

Funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego z Olsztyna uczestniczyli 12 maja w działaniach, które zakończyły się zabezpieczeniem znacznych ilości nielegalnego tytoniu. Na miejscu funkcjonariusze zastali wtedy dwie osoby zajmujące się przetwarzaniem tytoniu. U jednej z nich dzień po akcji KAS wykryto obecność koronawirusa. Dlatego sanepid objął kwarantanną wszystkich funkcjonariuszy, którzy mieli nawet krótkotrwały kontakt z zakażonym mężczyzną.

Jak informowała wówczas rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Renata Kostowska, ta sytuacja nie wpłynęła na normalne funkcjonowanie i sprawność tej instytucji.

Podczas ubiegłotygodniowej akcji warmińsko-mazurska KAS wykryła na terenie zakładów przemysłowych w Mrągowie prawie 1,9 tys. kg suszu tytoniowego i 421 kg krajanki tytoniowej. Zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu i 12,5 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar. Gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 1,5 mln zł z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: