fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 31 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Są wyniki funkcjonariuszy KAS na obecność koronawirusa


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Wyniki badań 14 objętych dotychczas kwarantanną funkcjonariuszy warmińsko-mazurskiego urzędu celno-skarbowego są ujemne – podał w piątek sanepid. Podczas akcji wykrycia blisko 2 ton nielegalnego tytoniu mieli oni styczność z osobą zakażoną SARS-CoV-2.

Jak poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko, wyniki badań próbek, które zostały pobrane po siedmiu dniach od ostatniego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem, są ujemne u wszystkich 14 funkcjonariuszy. Od ubiegłego tygodnia byli oni objęci kwarantanną.

Dzisko przypomniał, że w przypadku służb mających znaczenie dla funkcjonowania państwa istnieje możliwość skrócenia kwarantanny po uzyskaniu ujemnego wyniku badań i na wniosek osób zainteresowanych.

„Taki wniosek do nas wpłynął, więc ci funkcjonariusze zostaną wykreśleni z rejestru osób objętych kwarantanną. Stanie się to jeszcze w piątek lub najpóźniej w sobotę” – wyjaśnił.

Funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego z Olsztyna uczestniczyli 12 maja w działaniach, które zakończyły się zabezpieczeniem znacznych ilości nielegalnego tytoniu. Na miejscu funkcjonariusze zastali wtedy dwie osoby zajmujące się przetwarzaniem tytoniu. U jednej z nich dzień po akcji KAS wykryto obecność koronawirusa. Dlatego sanepid objął kwarantanną wszystkich funkcjonariuszy, którzy mieli nawet krótkotrwały kontakt z zakażonym mężczyzną.

Jak informowała wówczas rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Renata Kostowska, ta sytuacja nie wpłynęła na normalne funkcjonowanie i sprawność tej instytucji.

Podczas ubiegłotygodniowej akcji warmińsko-mazurska KAS wykryła na terenie zakładów przemysłowych w Mrągowie prawie 1,9 tys. kg suszu tytoniowego i 421 kg krajanki tytoniowej. Zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu i 12,5 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar. Gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 1,5 mln zł z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Dlaczego warto studiować w Elblągu a nie w Olsztynie?

Konkurencyjna oferta edukacyjna i doskonała baza dydaktyczna – tym kusi przyszłych kandydatów na studia Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Jeszcze parę lat temu pomysł studiowania w Elblągu...

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs