fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

W Olsztynie otwarto ponownie przedszkola i żłobki

Wiadomości W Olsztynie otwarto ponownie przedszkola i żłobki

W Olsztynie otwarto w poniedziałek ponownie samorządowe przedszkola i żłobki. Gotowość powrotu do przedszkoli zgłosiło 40 proc. rodziców dzieci, a w żłobkach stawiło się 18 proc. maluchów – podał w poniedziałek urząd miasta w Olsztynie.

Działalność jednostek opiekuńczych i oświatowych prowadzonych przez samorząd Olsztyna ograniczona została wytycznymi Generalnego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

„Do żłobków przyszła 1/3 dzieci w stosunku do liczby miejsc, którą mogliśmy uruchomić. To jest 18 proc. wszystkich dzieci, które na co dzień są zapisane do tego rodzaju placówek. Zdecydowanie większe zainteresowanie jest w przypadku przedszkoli. Gotowość powrotu zgłosiło 40 proc. rodziców wszystkich chodzących do nich na co dzień dzieci. Wypełniły tym samym aż 86 proc. miejsc, jakimi dysponujemy w trakcie epidemii” – wskazał magistrat.

„Organizacja pracy w obecnym reżimie sanitarnym jest niezwykle trudna. Liczę na szczęśliwy powrót dzieci do swoich wychowawców i opiekunów, a tym samym na jak najszybsze zakończenie stanu epidemii”- podkreślił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W olsztyńskich żłobkach jest 348 miejsc. Zgodnie z przepisami samorząd mógł uruchomić 192 miejsca. Chęć przekazania dzieci pod opiekę w żłobkach wykazali rodzice 94 z nich. Tymczasem w przedszkolach na 3,4 tys. miejsc można było uruchomić 978. Zgłoszonych zostało 848 dzieci, co przełożyło się na 88 działających oddziałów.

Jak podał urząd miasta w Olsztynie, przedszkola nie mogły uruchomić wszystkich grup ze względu na trudności w skompletowaniu kadry. Część osób jest na zasiłkach opiekuńczych, część ma powyżej 60. roku życia i – zgodnie z przepisami – odmówiła pracy. Poza tym określona liczba sal musiała zostać przeznaczona na miejsce na izolację, a niektóre nie spełniają wytycznych GIS.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x