fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie otwarto ponownie przedszkola i żłobki

W Olsztynie otwarto w poniedziałek ponownie samorządowe przedszkola i żłobki. Gotowość powrotu do przedszkoli zgłosiło 40 proc. rodziców dzieci, a w żłobkach stawiło się 18 proc. maluchów – podał w poniedziałek urząd miasta w Olsztynie.

Działalność jednostek opiekuńczych i oświatowych prowadzonych przez samorząd Olsztyna ograniczona została wytycznymi Generalnego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

„Do żłobków przyszła 1/3 dzieci w stosunku do liczby miejsc, którą mogliśmy uruchomić. To jest 18 proc. wszystkich dzieci, które na co dzień są zapisane do tego rodzaju placówek. Zdecydowanie większe zainteresowanie jest w przypadku przedszkoli. Gotowość powrotu zgłosiło 40 proc. rodziców wszystkich chodzących do nich na co dzień dzieci. Wypełniły tym samym aż 86 proc. miejsc, jakimi dysponujemy w trakcie epidemii” – wskazał magistrat.

„Organizacja pracy w obecnym reżimie sanitarnym jest niezwykle trudna. Liczę na szczęśliwy powrót dzieci do swoich wychowawców i opiekunów, a tym samym na jak najszybsze zakończenie stanu epidemii”- podkreślił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W olsztyńskich żłobkach jest 348 miejsc. Zgodnie z przepisami samorząd mógł uruchomić 192 miejsca. Chęć przekazania dzieci pod opiekę w żłobkach wykazali rodzice 94 z nich. Tymczasem w przedszkolach na 3,4 tys. miejsc można było uruchomić 978. Zgłoszonych zostało 848 dzieci, co przełożyło się na 88 działających oddziałów.

Jak podał urząd miasta w Olsztynie, przedszkola nie mogły uruchomić wszystkich grup ze względu na trudności w skompletowaniu kadry. Część osób jest na zasiłkach opiekuńczych, część ma powyżej 60. roku życia i – zgodnie z przepisami – odmówiła pracy. Poza tym określona liczba sal musiała zostać przeznaczona na miejsce na izolację, a niektóre nie spełniają wytycznych GIS.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...