fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Sprawca wypadku w Szczytnie sam stawił się do aresztu


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Mężczyzna, który pod koniec kwietnia w Szczytnie rozpędzonym autem wjechał w wózek z bliźniętami, w czwartek wieczorem sam stawił się na komendzie policji w Szczytnie, skąd przewieziono go do aresztu – poinformowała oficer prasowa policji w Szczytnie.

Decyzja o aresztowaniu Adama D. zapadła we wtorek. Wydał ją Sąd Okręgowy w Olsztynie. Decyzja miała rygor natychmiastowego wykonania, ale dokumenty z sądu w Olsztynie pocztą wysłano do policji w Szczytnie. Oficer prasowa policji w tym mieście Izabela Cyganiuk poinformowała, że dokumentacja sądu wpłynęła do policji w Szczytnie w czwartek.

„Od razu podjęliśmy działania zmierzające do zatrzymania Adama D. W efekcie ten pan wieczorem sam stawił się na komendzie i został przewieziony do zakładu karnego” – poinformowała w piątek Cyganiuk.

25 kwietnia Adam D. rozpędzonym fordem mustangiem wjechał w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami, staranował płot i zatrzymał się na ścianie budynku. W wyniku wypadku jeden z braci bliźniaków zmarł w szpitalu, drugi wciąż jest hospitalizowany.

Prowadząca sprawę wypadku prokuratura w Szczytnie kilka dni po zdarzeniu wniosła do miejscowego sadu wniosek o areszt, ale nie został on uwzględniony. Sąd w Szczytnie uznał, że sprawca przyznał się do spowodowania wypadku, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę w związku z czym wystarczy dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Sąd w Olsztynie, do którego prokuratura zaskarżyła tę decyzję we wtorek uznał, że sprawca powinien trafić do aresztu, ponieważ grozi mu surowa kara. Sąd wskazał także, że Adamowi D. zarzucono umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a stopień społecznej szkodliwości popełnionego przez niego czynu jest wysoki. Skutkiem wypadku były poważne obrażenia dwójki małoletnich dzieci – bliźniąt, jedno z nich zmarło.

„W sprawie istotnym jest, zdaniem sądu odwoławczego, iż pokrzywdzeni w żadnej mierze nie przyczynili się do zaistniałego wypadku. Z uwagi na swój wiek ich bezpieczeństwo nie zależało od ich woli, lecz od bezpiecznego i rozsądnego zachowania osób trzecich” – podkreślił w komunikacie przesłanym rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Adama D. nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie do innego, powiększonego do trzech sędziów składu Sądu Okręgowego w Olsztynie.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs