fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 29 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dwie osoby zginęły w nocnych pożarach

Wiadomości Dwie osoby zginęły w nocnych pożarach

Osoba o nieustalonej tożsamości i około 40-letni mężczyzna zginęli w pożarach budynków mieszkalnych, do których doszło ostatniej nocy w Mrągowie i Pręgowie koło Kętrzyna – poinformowała w piątek warmińsko-mazurska straż pożarna.

Jak powiedział kpt. Kamil Golon z kętrzyńskiej PSP, w piątek nad ranem powiadomiono strażaków o pożarze dwukondygnacyjnego domu w Pręgowie. „Gdy przyjechali strażacy, cały budynek był w ogniu, dach zawalił się już do środka” – mówił.

Wcześniej z płonącego budynku ewakuował się samodzielnie niepełnosprawny 69-letni mężczyzna. Ze względu na dolegliwości niezwiązane z pożarem został odwieziony do szpitala w Kętrzynie.

Podczas przeszukiwania pogorzeliska odnaleziono zwęglone zwłoki osoby o nieustalonej na razie tożsamości. Na miejscu pracują policjanci i prokurator, którzy mają ustalić okoliczności tego zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło również w Mrągowie. Około północy strażaków powiadomiono o silnym zadymieniu klatki schodowej w bloku wielorodzinnym przy ul. Mrongowiusza.

Jak poinformował mł. kpt. Marcin Kordek z mrągowskiej straży pożarnej, paliło się mieszkanie na drugim piętrze. Po wyważeniu drzwi i ugaszeniu ognia znaleziono tam ciało około 40-letniego mężczyzny.

Po zakończeniu akcji gaśniczej 11 mieszkańców tego budynku, którzy ewakuowali się sami jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, wróciło do swoich mieszkań. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: