fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Dwie osoby zginęły w nocnych pożarach

WiadomościDwie osoby zginęły w nocnych pożarach

Osoba o nieustalonej tożsamości i około 40-letni mężczyzna zginęli w pożarach budynków mieszkalnych, do których doszło ostatniej nocy w Mrągowie i Pręgowie koło Kętrzyna – poinformowała w piątek warmińsko-mazurska straż pożarna.

reklama

Jak powiedział kpt. Kamil Golon z kętrzyńskiej PSP, w piątek nad ranem powiadomiono strażaków o pożarze dwukondygnacyjnego domu w Pręgowie. “Gdy przyjechali strażacy, cały budynek był w ogniu, dach zawalił się już do środka” – mówił.

Wcześniej z płonącego budynku ewakuował się samodzielnie niepełnosprawny 69-letni mężczyzna. Ze względu na dolegliwości niezwiązane z pożarem został odwieziony do szpitala w Kętrzynie.

reklama

Podczas przeszukiwania pogorzeliska odnaleziono zwęglone zwłoki osoby o nieustalonej na razie tożsamości. Na miejscu pracują policjanci i prokurator, którzy mają ustalić okoliczności tego zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło również w Mrągowie. Około północy strażaków powiadomiono o silnym zadymieniu klatki schodowej w bloku wielorodzinnym przy ul. Mrongowiusza.

reklama
Tajemniczy pożar samochodu w Olsztynie. Zagadka spalonych zwłok

Jak poinformował mł. kpt. Marcin Kordek z mrągowskiej straży pożarnej, paliło się mieszkanie na drugim piętrze. Po wyważeniu drzwi i ugaszeniu ognia znaleziono tam ciało około 40-letniego mężczyzny.

Po zakończeniu akcji gaśniczej 11 mieszkańców tego budynku, którzy ewakuowali się sami jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, wróciło do swoich mieszkań. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Tajemniczy pożar samochodu w Olsztynie. Zagadka spalonych zwłok
Trzy osoby zginęły. Seria pożarów w woj. warmińsko-mazurskim