fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

14 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dwie osoby zginęły w nocnych pożarach


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Osoba o nieustalonej tożsamości i około 40-letni mężczyzna zginęli w pożarach budynków mieszkalnych, do których doszło ostatniej nocy w Mrągowie i Pręgowie koło Kętrzyna – poinformowała w piątek warmińsko-mazurska straż pożarna.

Jak powiedział kpt. Kamil Golon z kętrzyńskiej PSP, w piątek nad ranem powiadomiono strażaków o pożarze dwukondygnacyjnego domu w Pręgowie. „Gdy przyjechali strażacy, cały budynek był w ogniu, dach zawalił się już do środka” – mówił.

Wcześniej z płonącego budynku ewakuował się samodzielnie niepełnosprawny 69-letni mężczyzna. Ze względu na dolegliwości niezwiązane z pożarem został odwieziony do szpitala w Kętrzynie.

Podczas przeszukiwania pogorzeliska odnaleziono zwęglone zwłoki osoby o nieustalonej na razie tożsamości. Na miejscu pracują policjanci i prokurator, którzy mają ustalić okoliczności tego zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło również w Mrągowie. Około północy strażaków powiadomiono o silnym zadymieniu klatki schodowej w bloku wielorodzinnym przy ul. Mrongowiusza.

Jak poinformował mł. kpt. Marcin Kordek z mrągowskiej straży pożarnej, paliło się mieszkanie na drugim piętrze. Po wyważeniu drzwi i ugaszeniu ognia znaleziono tam ciało około 40-letniego mężczyzny.

Po zakończeniu akcji gaśniczej 11 mieszkańców tego budynku, którzy ewakuowali się sami jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, wróciło do swoich mieszkań. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs