fbpx
1 C
Olsztyn
poniedziałek, 28 listopada, 2022
reklama

Dwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny

WiadomościDwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zdarzenia miały miejsce 10 maja na ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie.

Pierwsza próba dotyczyła kobiety, która chciała skoczyć z parapetu okna, a druga mężczyzny grożącego odebraniem sobie życia poprzez podcięcie żył. Na szczęście nikomu nic się nie stało dzięki interwencji służb ratunkowych.

Próby samobójcze są w Polsce tematem tabu. Liczba samobójstw w naszym kraju nieznacznie spadła, choć na tle Unii Europejskiej wciąż wypadamy kiepsko. Według danych WHO z 2019 roku 15 osób dziennie popełnia w Polsce samobójstwo. 12 to mężczyźni.

Zapytaliśmy się rzecznika olsztyńskiej policji co się dokładnie wydarzyło na ul. Kołobrzeskiej.
– Olsztyńscy policjanci otrzymali informacje, że na parapecie okna jednego z budynków znajduje się kobieta, która jest w stanie mogącym zagrażać jej życiu. W trakcie interwencji policjantów kobieta wróciła do wnętrza mieszkania i trafiła pod opiekę medyczną. – poinformował nas oficer prasowy KMP.

Dramat na peronie. Mężczyzna wbiegł pod pociąg

Tego samego dnia  wieczorem olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta przebywa mężczyzna, znajdujący się w stanie, w którym stanowi dla siebie zagrożenie i może sobie zrobić krzywdę. Na miejscu interweniowały służby m.in. straż pożarna i policyjny patrol, które nie zastały mężczyzny we wskazanym mieszkaniu – wyjaśnił nam sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Ze względu na charakter zdarzenia, dobro osób, które dotyczyły interwencje oraz ich bliskich, policja nie udziela szczegółowych informacji na temat okoliczności interwencji.Dwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny Dwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny Dwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny Dwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny Dwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny Dwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny Dwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny

Przeczytaj także:

Jak skutecznie walczyć ze stresem?

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze