fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 12 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dwie próby samobójcze na ul. Kołobrzeskiej w ciągu jednej godziny

Zdarzenia miały miejsce 10 maja na ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie.

Pierwsza próba dotyczyła kobiety, która chciała skoczyć z parapetu okna, a druga mężczyzny grożącego odebraniem sobie życia poprzez podcięcie żył. Na szczęście nikomu nic się nie stało dzięki interwencji służb ratunkowych.

Próby samobójcze są w Polsce tematem tabu. Liczba samobójstw w naszym kraju nieznacznie spadła, choć na tle Unii Europejskiej wciąż wypadamy kiepsko. Według danych WHO z 2019 roku 15 osób dziennie popełnia w Polsce samobójstwo. 12 to mężczyźni.

Zapytaliśmy się rzecznika olsztyńskiej policji co się dokładnie wydarzyło na ul. Kołobrzeskiej.
– Olsztyńscy policjanci otrzymali informacje, że na parapecie okna jednego z budynków znajduje się kobieta, która jest w stanie mogącym zagrażać jej życiu. W trakcie interwencji policjantów kobieta wróciła do wnętrza mieszkania i trafiła pod opiekę medyczną. – poinformował nas oficer prasowy KMP.

Tego samego dnia  wieczorem olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta przebywa mężczyzna, znajdujący się w stanie, w którym stanowi dla siebie zagrożenie i może sobie zrobić krzywdę. Na miejscu interweniowały służby m.in. straż pożarna i policyjny patrol, które nie zastały mężczyzny we wskazanym mieszkaniu – wyjaśnił nam sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Ze względu na charakter zdarzenia, dobro osób, które dotyczyły interwencje oraz ich bliskich, policja nie udziela szczegółowych informacji na temat okoliczności interwencji.

Przeczytaj także:

Jak skutecznie walczyć ze stresem?

2 KOMENTARZE

  1. „Według danych WHO z 2019 roku 15 osób dziennie popełnia w Polsce samobójstwo. 12 to mężczyźni. – żądamy równouprawnienia w ilości samobójstw!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...