-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Najmłodsi bezpieczni w sieci

WiadomościNajmłodsi bezpieczni w sieci

O tym, że w Internecie warto zachować szczególną ostrożność, wie coraz więcej coraz młodszych olsztynian. W Multicentrum podsumowano projekt „(Nie)Bezpieczna sieć”.

reklama

Edukacyjny projekt, w który zaangażowali się uczniowie dwóch olsztyńskich podstawówek, miał szansę zaistnieć dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Orange. Był on realizowany przy okazji Programu Bezpiecznie Tu i Tam. Jego celem było wspieranie inicjatyw związanych z bezpieczeństwem w sieci i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – informuje olsztyński ratusz.

Chodzi o to, żeby dzieci nie bały się korzystać z Internetu – mówi Ilona Sekścińska z Multicentrum. – Szczególnie jednak uczulaliśmy na zachowanie ostrożności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych efektów, ale trzeba je utrwalać i mamy już pomysły na kolejne, podobne zadania.

reklama

Przy okazji projektu szóstoklasiści ze Szkół Podstawowych Nr 2 i 13 brali udział w prelekcjach oraz warsztatach graficznych, muzycznych i filmowych. Później przygotowali specjalny komiks, powstały też film i wystawa.

Rok z Rodzinnym kapitałem opiekuńczym

Dzieci były bardzo zaangażowane – mówi opiekunka uczniów z SP13. – Dzięki temu rozwijaliśmy wykorzystywane w zasadzie na co dzień umiejętności najmłodszych.

reklama

Uczniowie olsztyńskich szkół przygotowali komiks opowiadający o dziewczynce, która w sieci korespondowała z nieznajomą osobą. Ta sugerowała jej spotkanie albo możliwość zagrania w najnowszą, ulubioną grę, jeśli tylko poda numer telefonu. Także dzięki podpowiedziom kota, dziewczynka nie zgodziła się na żadną z propozycji. Na szczęście, bowiem jej rozmówczynią tak naprawdę nie była równolatka.

W sieci mogą na nas czekać niebezpieczeństwa – mówił jeden z uczestników projektu. – Ale jednocześnie, jeśli wiemy, jak poruszać się w Internecie i na co zwrócić szczególną uwagę, możemy uniknąć wielu zagrożeń.

Do projektu zostały zgłoszone 92 wniosku. Dofinansowanie na realizację dostały 22, wśród nich olsztyńska propozycja. W zadanie zaangażowanych było 30 uczniów dwóch olsztyńskich podstawówek.

Ambasador Rwandy z wizytą w ratuszu
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Mamy już informacje o urodzeniach i imionach nadawanych w Olsztynie w poprzednim roku