fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 27 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Lekarz jeździł na rowerze bez maseczki. Kara: 6000 zł

Wiadomości Lekarz jeździł na rowerze bez maseczki. Kara: 6000 zł

Olsztyński radiolog wybrał się na wycieczkę rowerową w gminie Dywity bez maseczki na twarzy. Lekarz zapamięta wypad rekreacyjny na długo, bo sanepid nałożył na niego 6 tys. złotych kary.

Jak informuje TVP Olsztyn Tomasz Widawski, olsztyński lekarz, wybrał się w połowie kwietnia na przejażdżkę rowerową w Gminie Dywity. W okolicach Brąswałdu został jednak zatrzymany przez patrol policji. Zdaniem lekarza policjanci byli nastawieni na karanie i nie przyjmowali wyjaśnień, że jazda na rowerze, w maseczce, zagraża zdrowiu radiologa.

Po trzech tygodniach od feralnej przejażdżki lekarz odebrał pismo z sanepidu, z którego dowiedział się, że została nałożona na niego kara 6 tys. złotych za złamanie zasad i ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Lekarz zapowiada, że będzie odwoływał się od drakońskiej kary.

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie poinformowała, że do tej pory odnotowała w województwie 350 naruszeń kwarantanny i ponad 3300 wykroczeń związanych z nieprawidłowym zachowaniem w przestrzeni publicznej, związanym z koronawirusem. Jak podaje TVP Olsztyn, Sanepid w tym czasie nałożył 500 tys. złotych kar.

Przeczytaj także:

Jak skutecznie walczyć ze stresem?

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

19 KOMENTARZE

 1. Jak w Polsce stanowi sie prawo?
  Poprzez konferencje prasowe?
  Czy
  Poprzez Konstytucje i ustawy oraz rozporzadzenia które nie mogą być z nią sprzeczne.

  6
  8
 2. Przecież to ściema. Nie ma możliwości aby lekarz nie załatwił sobie papierów ze względu na zły stan zdrowia. Coraz więksi idioci te wkręty wymyślają.

  16
  5
 3. U mnie na wsi (Będzin) 90% chodzi bez albo z maseczką na brodzie, nikt nie pilnuje, nie widziałem tu policji ani straży miejskiej od 2 tygodni. To samo z rowerami, większość ma zdjętą na brodę, szyję. Noszenie maseczek to istny mit.

  22
  8
  • A kto rozsądny będzie narażał swoje zdrowie zakładając maseczkę w trakcie wysiłku fizycznego, żeby dostosować się do bzdurnych nakazów przy praktycznie zerowym prawdopodobieństwie zarażenia się koronawirusem na świeżym powietrzu?

   33
   10
 4. Brawo dla pana doktora że się będzie odwoływał bo ta kara jest niesłusznie założona. Wg rozporządzenia i zaleceń wydanych przez ministerstwo zdrowia ludzie zdrowi nie powinni nosić maseczek. A jazda na rowerze przy zakrytej buzi i nosie jest faktycznie zagrożeniem zdrowia dla rowerzysty!!! Brawo

  43
  16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: