fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 31 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pierwsi w Polsce. Olsztyńscy stomatolodzy dezynfekują przy pomocy kurtyny


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Kilkanaście dni temu temu pisaliśmy o rewolucyjnym pomyśle olsztyńskiej firmy JCP Medica, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła automatyczne kurtyny dezynfekujące. Z nowatorskiego rozwiązania skorzystała pierwsza klinika stomatologiczna w Olsztynie – Alfa Dental.

Montaż kurtyny w klinice przebiegł sprawnie i już po paru testach kurtyna zaczęła działać, dezynfekując wchodzących przez nią pacjentów. O tym, jak ważne jest obecnie uruchomienie gabinetów stomatologicznych, mogą przekonać się ci, którzy w ostatnich tygodniach próbowali skorzystać z ich usług. Gabinety stomatologiczne, które figurowały na liście NFZ-u jako dyżurujące często nieprzygotowane odmawiały przyjęcia pacjenta. W praktyce profilaktyka stomatologiczna nie istniała a pacjenci byli przyjmowani jedynie z bólem w wybranych placówkach.

Część gabinetów stomatologicznych postanowiła wrócić jednak do pracy, starając się spełnić wymogi Ministerstwa Zdrowia, dbając nie tylko o bezpieczeństwo swojego personelu, ale przede wszystkim pacjentów. Tak stało się m.in. w klinice stomatologicznym Alfa Dental, prowadzonym przez Zdzisława Filkiewicz  i Annę Dudzińską-Filikiewicz, którzy postanowili zamontować przed wejściem automatyczną kurtynę dezynfekującą.

O pomyśle firmy JCP Medica na szybką i efektywną dezynfekcję ludzi pisaliśmy kilkanaście dni temu. Olsztynianie opracowali bowiem automatyczną kurtynę dezynfekującą, która błyskawicznie rozpyla środek dezynfekujący wokół wchodzącego przez nią człowieka. Kurtyna wyglądem przypomina bramkę do wykrywania metali, jaką widzimy na lotniskach. Z tą różnicą, że przechodzący przez nią człowiek uaktywnia fotokomórkę, która uruchamia dysze rozpylające środek dezynfekujący. W ciągu kilku sekund płyn rozbija i osłabia ogniska bakteriologiczne i wirusowe. System ten jest bardziej efektywny niż dezynfekcja samych dłoni.

JCP Medica oferuje automatyczną kurtynę dezynfekującą w dwóch wariantach: pojedynczym i modułowym (w Alfa Dental została zainstalowana pojedyncza). W ciągu godziny kurtyna pojedyncza potrafi zdezynfekować 720 osób, a największa z kurtyn modułowych w tym samym czasie aż 2880.

Jedną z największych zalet kurtyny jest jej szybki montaż i wysoka wydajność.

Przeczytaj także:

Innowacyjny pomysł olsztyńskiej firmy na koronawirusa: automatyczna kurtyna dezynfekująca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Dlaczego warto studiować w Elblągu a nie w Olsztynie?

Konkurencyjna oferta edukacyjna i doskonała baza dydaktyczna – tym kusi przyszłych kandydatów na studia Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Jeszcze parę lat temu pomysł studiowania w Elblągu...

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs