fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Innowacyjny pomysł olsztyńskiej firmy na koronawirusa: automatyczna kurtyna dezynfekująca

Wiadomości Innowacyjny pomysł olsztyńskiej firmy na koronawirusa: automatyczna kurtyna dezynfekująca

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować niemal wszędzie, a w ciągu godziny można w ten sposób odkazić 720 osób!

Kurtyna wyglądem przypomina bramkę do wykrywania metali, jaką widzimy na lotniskach. Z tą różnicą, że przechodzący przez nią człowiek uaktywnia fotokomórkę, która uruchamia dysze rozpylające środek dezynfekujący. W ciągu kilku sekund płyn rozbija i osłabia ogniska bakteriologiczne i wirusowe, co w dobie pandemii koronawirusa jest nie do przecenienia.
System ten cechuje duża wydajność, większy stopień ochrony niż dezynfekcja samych dłoni, a zastosowany w miejscach publicznych lub zakładach pracy zwiększa poczucie bezpieczeństwa oraz utrzymuje pracę bez większych przestojów.

Automatyczną kurtynę dezynfekującą można stosować:

• szpitale i ośrodki zdrowia
• lotniska
• dworce komunikacyjne
• urzędy
• stacje benzynowe
• hale produkcyjne i magazynowe
• sklepy wielkopowierzchniowe
• stadiony i ośrodki rekreacyjne
• fermy
• ubojnie
• przedsiębiorstwa produkujące i przetwarzające żywność

JCP Medica oferuje automatyczną kurtynę dezynfekującą w dwóch wariantach: pojedynczym i modułowym, który może składać się z czterech pojedynczych kurtyn. W ciągu godziny kurtyna pojedyncza potrafi zdezynfekować 720 osób, a największa z kurtyn modułowych w tym samym czasie aż 2880.

Parametry techniczne automatycznej kurtyny dezynfekującej JCP Medica:

• Komora wykonana jest ze stali kwasoodpornej,
• Automatyzacja cyklu (inicjacja za pomocą fotokomórek),
• Ustawianie czasu cyklu dezynfekcji,
• Montaż nie wymaga wyspecjalizowanego personelu technicznego,
• Wymiary pojedynczej kurtyny 100 cm x110 cm x230 cm.

Jedną z największych zalet kurtyny jest jej szybki montaż, wysoka wydajność, możliwość doboru środka dezynfekującego według własnego uznania i potrzeb.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną czas dostawy produktu może trwać do 14 dni. Warto jednak wyposażyć swoją firmę w automatyczną kurtynę dezynfekującą, nie oszczędzając na bezpieczeństwie pracowników swojego przedsiębiorstwa lub użytkowników miejsc publicznych.

Innowacyjny pomysł olsztyńskiej firmy na koronawirusa: automatyczna kurtyna dezynfekująca Innowacyjny pomysł olsztyńskiej firmy na koronawirusa: automatyczna kurtyna dezynfekująca Innowacyjny pomysł olsztyńskiej firmy na koronawirusa: automatyczna kurtyna dezynfekująca Innowacyjny pomysł olsztyńskiej firmy na koronawirusa: automatyczna kurtyna dezynfekująca Innowacyjny pomysł olsztyńskiej firmy na koronawirusa: automatyczna kurtyna dezynfekująca

Przeczytaj także:

5 KOMENTARZE

  1. Trochę z późno bo w stalowej woli taka bramkę i tunel produkuje firma od lutego. Tylko jak zwykle media się dopiero obudziły.

  2. Bardzo jestem ciekaw co sama kabina daje? Bez środka dopuszczonego do używania dla ludzi jest totalnie bezużyteczna – przynajmniej w takim wydaniu jak prezentowana na zdjęciach gdzie Pan wchodzi w normalnym ubraniu, bez maseczki, okularów itp. Pomijam zniszczone ubrania, ale np. badania dermatologiczne, alergologiczne. Proszę pomyśleć, że to wdychamy, co zatem z płucami, oczami itd…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: