29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Dwa nowe ogniska koronawirusa w Olsztynie

WiadomościDwa nowe ogniska koronawirusa w Olsztynie

W ostatnich dniach w Olsztynie wykryto dwa ogniska koronawirusa, w których choruje osiem osób – poinformowała dyrektor powiatowej stacji sanepidu w Olsztynie Teresa Parys. Pod koniec kwietnia w mieście i regionie przez blisko dwa tygodnie nie odnotowywano nowych zakażeń.

reklama

Od kilku dni w Olsztynie odnotowywane są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. We wtorek były to trzy nowe przypadki zachorowania w mieście i jeden w powiecie olsztyńskim, w poniedziałek dwa nowe zachorowania. W sumie w mieście – wraz z wcześniejszymi przypadkami – choruje dziewięć osób.

Teresa Parys powiedziała, że w ostatnich dniach w Olsztynie odnotowano osiem zakażeń, a przypadki te są skupione w dwóch ogniskach. “W jednym z tych ognisk choruje małżeństwo i trzy kolejne osoby, z którymi osoby te pracowały” – powiedziała Parys. Przyznała, że jedno z chorych małżeństw jest hospitalizowane.

reklama

Parys zapewniła, że sanepid ustala wszystkie osoby, które miały kontakt z chorymi osobami. Są one poddawane kwarantannie, podobnie jest z osoby zamieszkującymi z zakażonymi koronawirusem.

W sumie do początku pojawienia się kornawirusa w Polsce w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 152 przypadki zakażenia. Znaczna część tych osób – 107 – wyzdrowiało, co oznacza, że obecnie zakażonych jest 45 osób. W regionie odnotowano dotąd jeden zgon z powodu koronawirusa.

W drugiej połowie kwietnia przez blisko dwa tygodnie w regionie nie odnotowywano nowych przypadków zachorowań.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan
5 maja 2020 15:21

Sad Okregowy wyznacza terminy posiedzeń na maj mimo trwania pandemi i stwarza zagrożenie życia , nawet tam PIS robi swoje

Polecane