fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dwa nowe ogniska koronawirusa w Olsztynie

W ostatnich dniach w Olsztynie wykryto dwa ogniska koronawirusa, w których choruje osiem osób – poinformowała dyrektor powiatowej stacji sanepidu w Olsztynie Teresa Parys. Pod koniec kwietnia w mieście i regionie przez blisko dwa tygodnie nie odnotowywano nowych zakażeń.

Od kilku dni w Olsztynie odnotowywane są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. We wtorek były to trzy nowe przypadki zachorowania w mieście i jeden w powiecie olsztyńskim, w poniedziałek dwa nowe zachorowania. W sumie w mieście – wraz z wcześniejszymi przypadkami – choruje dziewięć osób.

Teresa Parys powiedziała, że w ostatnich dniach w Olsztynie odnotowano osiem zakażeń, a przypadki te są skupione w dwóch ogniskach. „W jednym z tych ognisk choruje małżeństwo i trzy kolejne osoby, z którymi osoby te pracowały” – powiedziała Parys. Przyznała, że jedno z chorych małżeństw jest hospitalizowane.

Parys zapewniła, że sanepid ustala wszystkie osoby, które miały kontakt z chorymi osobami. Są one poddawane kwarantannie, podobnie jest z osoby zamieszkującymi z zakażonymi koronawirusem.

W sumie do początku pojawienia się kornawirusa w Polsce w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 152 przypadki zakażenia. Znaczna część tych osób – 107 – wyzdrowiało, co oznacza, że obecnie zakażonych jest 45 osób. W regionie odnotowano dotąd jeden zgon z powodu koronawirusa.

W drugiej połowie kwietnia przez blisko dwa tygodnie w regionie nie odnotowywano nowych przypadków zachorowań.

ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...