fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Zazieleni się w śródmieściu

reklama

Będą kolejne nasadzenia wzdłuż śródmiejskich traktów. Więcej zieleni pojawi się m.in. na ulicach Dąbrowszczaków i Mickiewicza.

Nie licząc tzw. nasadzeń kompensacyjnych (czyli tych realizowanych w zamian za wycinki niezbędne przy okazji inwestycji), wzdłuż olsztyńskich traktów sukcesywnie pojawiają się nowe drzewa, zagospodarowywane są także zieleńce.

Pod koniec poprzedniego roku i na początku tego w śródmieściu zieleni przybyło m.in. na ul. Kajki, nowe cisy posadzono wzdłuż ul. Dąbrowszczaków, od nowa zagospodarowano skwer przy pl. Pułaskiego. Do tego od podstaw stworzono rabatę u zbiegu ulic Mazurskiej i Kopernika, a ta przed I Liceum Ogólnokształcącym została przemodelowana. Poza centrum byliny posadzono wokół oczka wodnego przy ul. Wilczyńskiego. Łącznie – kilkadziesiąt drzew i kilka tys. krzewów.

reklama

Ale to nie koniec tegorocznych planów związanych ze śródmiejską zielenią – zapowiada ratusz. – Jesienią nowe nasadzenia powinny pojawić się wzdłuż ulic Mickiewicza i Dąbrowszczaków. W pierwszym przypadku będą to oczekiwane od dawna lipy na odcinku wiodącym do pl. Konsulatu Polskiego. W drugim – kontynuacja sadzenia cisów. To oznacza, że te trasy zyskają jeszcze bardziej alejowy charakter.

Dodatkowo nowe drzewa pojawią się przy traktach, wzdłuż których wiedzie tramwajowe torowisko. Ok. 450 roślin powinno zostać posadzonych przed końcem października.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze