Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2.7 C
Olsztyn
poniedziałek, 16 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Zazieleni się w śródmieściu

reklama

Będą kolejne nasadzenia wzdłuż śródmiejskich traktów. Więcej zieleni pojawi się m.in. na ulicach Dąbrowszczaków i Mickiewicza.

Nie licząc tzw. nasadzeń kompensacyjnych (czyli tych realizowanych w zamian za wycinki niezbędne przy okazji inwestycji), wzdłuż olsztyńskich traktów sukcesywnie pojawiają się nowe drzewa, zagospodarowywane są także zieleńce.

Pod koniec poprzedniego roku i na początku tego w śródmieściu zieleni przybyło m.in. na ul. Kajki, nowe cisy posadzono wzdłuż ul. Dąbrowszczaków, od nowa zagospodarowano skwer przy pl. Pułaskiego. Do tego od podstaw stworzono rabatę u zbiegu ulic Mazurskiej i Kopernika, a ta przed I Liceum Ogólnokształcącym została przemodelowana. Poza centrum byliny posadzono wokół oczka wodnego przy ul. Wilczyńskiego. Łącznie – kilkadziesiąt drzew i kilka tys. krzewów.

reklama

Ale to nie koniec tegorocznych planów związanych ze śródmiejską zielenią – zapowiada ratusz. – Jesienią nowe nasadzenia powinny pojawić się wzdłuż ulic Mickiewicza i Dąbrowszczaków. W pierwszym przypadku będą to oczekiwane od dawna lipy na odcinku wiodącym do pl. Konsulatu Polskiego. W drugim – kontynuacja sadzenia cisów. To oznacza, że te trasy zyskają jeszcze bardziej alejowy charakter.

Dodatkowo nowe drzewa pojawią się przy traktach, wzdłuż których wiedzie tramwajowe torowisko. Ok. 450 roślin powinno zostać posadzonych przed końcem października.

reklama

grudzień, 2019

16GRU19:00Jubileusz 25 lat Marcin Wasilewski TrioFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X