fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 21 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Policyjny pościg za Skodą Felicia. Kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Wiadomości Policyjny pościg za Skodą Felicia. Kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia...

Policjanci z Olsztynka zatrzymali nietrzeźwego 27-latka kierującego osobową skodą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało blisko jeden promil alkoholu w jego organizmie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało również, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili także, że był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj (04.05.2020) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli pojazd marki Skoda Felicia z uszkodzoną szybą czołową. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej i porozmawiać z kierowcą na temat stanu technicznego jego pojazdu. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywającego go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę ulicami Olsztynka w kierunku m. Królikowo. Na wyjeździe z miasta, kierujący nagle skręcił w drogę szutrową, gdzie po chwili stracił panowanie nad autem i zjechał na pobocze, gdzie porzucił uszkodzone auto i zaczął uciekać pieszo. Po podjętym przez policjantów pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Okazało się, że 27-latek miał powody, aby uniknąć kontroli drogowej – badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko jeden promil alkoholu w jego organizmie. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało również, że mężczyznę obowiązuje dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze ustali także, że 27-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 27-latek trafił już do aresztu śledczego.

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: