fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Dwie galerie handlowe, a może żadnej?

reklama
prjekt pryebudowz
Projekt przebudowy Dworca Głównego

„Nad Dworcem nie ma nawet co się zastawiać – to jedyna logiczna opcja jego remontu”. Mieszkańcy Olsztyna o nowych galeriach handlowych.

Czy Olsztynowi potrzebne są dwie nowe galerie handlowe? Temat budowy kompleksu handlowego na Podgrodziu i przebudowy Dworca Głównego pojawia od bardzo dawna. Obydwa projekty miały zostać omówione przez olsztyńskich radnych podczas ostatniej sesji. Samorządowcy postanowili przesunąć ją na 18 listopada. Najwidoczniej sami radni nie wiedzą co z tym fantem zrobić. Zapytaliśmy mieszkańców, żeby trochę pomóc naszym rajcom.

Czy Olsztyn potrzebuje kolejnych galerii handlowych?

– Nie są potrzebne. Jedynym sklepem do którego chodzę w Alfie jest Empik. Opłaty robię w banku, a zakupy w osiedlowych sklepach. Przebudowa dworca jak najbardziej, ale bez kolejnego molocha handlowego – powiedział spotkany pod olsztyńskim Ratuszem Wojciech Borkowski z Zatorza.

reklama

Pan Wojciech prezentuje opinię starszego pokolenia, a jakie jest na ten temat zdanie młodszych Olsztynian?

– Kolejna galeria nie zaszkodzi, zwłaszcza, że turyści z Kaliningradu podobno nudzą się już Gdańskiem. Często pada argument, że Olsztyn jest zbyt małym miastem na trzy, czy cztery galerie handlowe, ale zapomina się o tym, jak duży ruch generują właśnie Rosjanie. Nie można też zakładać, że już zawsze Olsztyn będzie wykluczony komunikacyjnie. Nie wiem tylko, czy lokalizacja przy Sikorskiego to dobry pomysł, bo ulice w kierunku Jarot i tak są już dosyć obciążone  Takie inwestycje powinny raczej być realizowane na obrzeżach miast. Kolejne galerie handlowe zwiększą też konkurencję między takimi miejscami, dobrym przykładem jest rebranding Alfy/Aury, która już przygotowuje się do otwarcia Galerii Warmińskiej i walki o klienta. Jeżeli rzeczywiście okaże się, że cztery galerie handlowe to za dużo, to rynek wszystko zweryfikuje i wątpię, że takie obiekty będą stały puste. Nad Dworcem nie ma nawet co się zastawiać – to jedyna logiczna opcja jego remontu – taka jest opinia Adriana 26-letniego grafika komputerowego.

Zdania Olsztynian są podzielone. Jakie jest zdanie naszych radnych dowiemy się 18 listopada na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Czytaj też:  Psycholog: sztuka może być wsparciem dla naszej psychiki w czasie pandemii
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama