fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 27 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Policjanci odłowili żmiję, która zadomowiła się w kuchni

Wiadomości Policjanci odłowili żmiję, która zadomowiła się w kuchni

Policjanci zostali wezwani na interwencję do domu jednorodzinnego, w którym pojawiła się żmija zygzakowata.

Jak poinformowała w czwartek sierż. Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji, funkcjonariuszy wezwano do jednego z domów jednorodzinnych w gminie Jedwabno.

„Oficer dyżurny otrzymał telefon od zmartwionego mężczyzny, u którego w kuchni pojawił się nieproszony gość, najprawdopodobniej żmija zygzakowata. Mężczyzna powiedział również, że w domu jest jego żona i córka, które bardzo obawiają się gada” – relacjonowała.

Policjanci po przyjechaniu na miejsce potwierdzili fakt obecności zwierzęcia w domu i w trosce o bezpieczeństwo lokatorów podjęli decyzję, że należy je schwytać i wywieźć w miejsce, gdzie nie będzie zagrożeniem.

Według sierż. Cyganiuk jeden z funkcjonariuszy po prostu złapał żmiję… ręką. Zaznaczyła, że miał na sobie rękawice taktyczne, które zapewniają ochronę dłoni przed możliwym ukąszeniem.

„Domownicy, którzy byli świadkami niecodziennej interwencji, podziękowali funkcjonariuszom, którzy – ich zdaniem – wykazali się nie lada odwagą i sprytem” – dodała.

Żmija zygzakowata (łac. Vipera berus) jest jedynym jadowitym wężem żyjącym w Polsce. Najczęściej można ją spotkać na przełomie kwietnia i maja, gdy ma okres godowy. Ulubionym środowiskiem żmij są polanki, podmokłe lasy, stosy kamieni na pograniczu pól i lasów. Miejscem rozrodu dla tych gadów mogą być nawet przydomowe ogródki skalne. Można ją poznać po „sercowatej” głowie, wyraźnie wyodrębnionej od reszty sylwetki, i charakterystycznym zygzaku wzdłuż ciała (tzw. wstędze kainowej).

Więcej: Kuchenka mikrofalowa – 4 sposoby użycia

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: