fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

W czasie epidemii w Olsztynie nasilił się problem z dzikami

reklama

W czasie epidemii koronawirusa w Olsztynie nasilił się problem z dzikami, które buszują już nie tylko w parkach i na obrzeżach miasta, ale można je spotkać w samym centrum, przy głównych ulicach. Podczas sesji rady miasta prezydent Piotr Grzymowicz powiedział, że z powodu pandemii dzików nie ma kto odławiać.

„Odławianiem dzików zajmowała się przed pandemią straż miejska. Teraz, w czasie pandemii, straż miejska przeszła pod kierownictwo policji, a pan komendant ma dla strażników inne zadania niż odławianie dzików” – powiedział podczas sesji rady miasta Olsztyna prezydent Piotr Grzymowicz. Zapewnił, że w związku z tym miasto prowadzi negocjacje z leśnikami, którzy mogliby przejąć to zadanie.

Olsztyn od dawna ma problem z dzikami, które z okalających miasto lasów przeprowadziły się do miasta. W czasie pandemii dziki poczynają sobie jeszcze śmielej: zryły skwery i parki w centrum miasta, powyjadały m.in. tulipany na rabatach, kierowcy co dnia publikują w internecie zdjęcia dzików spacerujących głównymi ulicami centrum Olsztyna. Zwierzęta te mają teraz młode i stada liczące nawet kilkanaście sztuk często można zobaczyć odpoczywające pod drzewami.

reklama

Grzymowicz na sesji zapewnił, że Olsztyn ma zarówno klatki samołówki dla dzików, jak i zarezerwowane pieniądze na to, by odławiać zwierzęta.

Sami mieszkańcy też przyczyniają się do obecności dzików w Olsztynie. Na filmiku nadesłanym przez czytelnika widać jak koło starówki mężczyzna dokarmia zwierzęta.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze