fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Worek z marihuaną doprowadził policję do nielegalnej broni

Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, przy których zabezpieczyli nielegalną broń oraz narkotyki. Jest to efekt wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy, które zostały zweryfikowane. Policjanci ustalili, że nielegalny pistolet i amunicja należą do 37-letniego mieszkańca gminy Małdyty. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Ostródzcy kryminalni na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że grupa osób przebywających w Ostródzie, może posiadać nielegalne substancje oraz przedmioty. Postanowili to zweryfikować. W miniony czwartek (23.04.2020) wieczorem zauważyli pięciu mężczyzn grupujących się przy samochodach na jednej z ulic w mieście. Mężczyźni ci zareagowali nerwowo na widok policjantów, nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć co robią w tym miejscu. W trakcie legitymowania oraz kontroli osobistej tych osób, policjanci ujawnili przy 39-latku woreczek z zielonym suszem roślinnym. W jednym z kontrolowanych samochodów kryminalni znaleźli broń oraz amunicję. Jak się okazało, broń jest nielegalna, a żaden z mężczyzn nie posiada na nią zezwolenia.

Cała piątka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy. W toku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że nielegalny pistolet i amunicja należą do 37-letniego mieszkańca gminy Małdyty. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci poddali badaniom zabezpieczony susz roślinny. Badania potwierdziły, że jest to marihuana. 39-letni mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni po przesłuchaniach zostali zwolnieni do domów.

ŹródłoKWP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...