fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 15 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

15-latka chciała odebrać sobie życie

Policjanci w czasie służby spotykają się z różnymi sytuacjami, które bardzo często wymagają od nich natychmiastowego podejmowania prawidłowych i skutecznych decyzji. Stają przed koniecznością dostosowania się do różnych sytuacji oraz szybkiego działania, które często może zadecydować o ludzkim życiu. Tak jak to było w przypadku interwencji funkcjonariuszy ze Szczytna, którzy zostali powiadomieni o tym, że 15-latka może próbować odebrać sobie życie. Dzięki reakcji, umiejętnościom i opanowaniu policjantów do tragedii nie doszło.

W minioną niedzielę (26.04) parę minut po godz. 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojącą wiadomość, z której wynikało, że 15-letnia dziewczyna stoi na starym moście kolejowym niefunkcjonującej już linii Szczytno –Biskupiec w gminie Dźwierzuty i prawdopodobnie chce odebrać sobie życie. Na miejsce alarmowo udali się policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego.

W trakcie dojazdu na miejsce policjanci otrzymali informację, że dziewczyna jest obywatelką innego kraju i nie posługuje się na co dzień językiem polskim, jest jednak w stanie zrozumieć co się do niej po polsku mówi.

Funkcjonariusze na miejscu zastali roztrzęsioną nastolatkę, która wychylała się za barierkę mostu, spoglądała w dół i wykrzykiwała, że odbierze sobie życie. Policjanci zachowując bezpieczną odległość, zaczęli z nią rozmawiać. W pewnym momencie nawiązali z nią nić porozumienia. 15-latka uspokoiła się i odeszła od barierki. W tym czasie na miejsce dojechali także strażacy i karetka pogotowia. Funkcjonariusze przeprowadzili dziewczynę do karetki. Wkrótce po tym 15-latka została wraz z opiekunem prawnym przewieziona do szpitala, gdzie została objęta pomocą psychologiczną.

ŹródłoKPP Szczytno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...