fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

W biały dzień napadł w maseczce na dwa sklepy w Olsztynie. Wiadomo kim jest bandyta

WiadomościW biały dzień napadł w maseczce na dwa sklepy w Olsztynie. Wiadomo...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie szybko wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozbojów na terenie Olsztyna i wspólnie z funkcjonariuszami z olsztyńskiej jednostki policji na terenie Morąga zatrzymali 27-latka. Policjanci, mężczyźnie przedstawili zarzuty do których się przyznał. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Temat jako jedyni w Olsztynie opisaliśmy w artykule: W maseczce napadł na sklep w Olsztynie. Efekt uboczny zakrywania twarzy? Nagranie z monitoringu. Było to 19 marca. Trzeba przyznać, że olsztyńska policja w tym przypadku może pochwalić się wyjątkową skutecznością działania. Jak się okazuje rabuś miał na sumieniu nie tylko sklep „Grosik” na Jarotach.

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (18.04) na ul. Lengowskiego. 27-latek wszedł do sklepu i poprosił ekspedientkę o paczkę papierosów. Kiedy kobieta odwróciła się, mężczyzna popchnął ją na podłogę, a następnie grożąc użyciem przemocy zabrał pieniądze i papierosy, po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Surowsza kara dla b. policjanta za napady z bronią w ręku na placówki bankowe

W biały dzień napadł w maseczce na dwa sklepy w Olsztynie. Wiadomo kim jest bandyta

Do podobnej sytuacji doszło następnego dnia. Sprawca wszedł do innego punktu handlowego na ul. Boenigka. Zamaskowany mężczyzna, również wykorzystując nieuwagę kasjera, przewrócił go na podłogę i zabrał pieniądze. 31-letni pracownik sklepu dogonił 27-latka i próbował uniemożliwić mu ucieczkę, jednak mężczyzna używając przemocy oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zarówno 61-letnia kobieta, jak i 31-letni mężczyzna – pracownicy sklepów, nie odnieśli poważnych obrażeń. Wartość strat oszacowano na ponad tysiąc złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie szybko wpadli na trop podejrzanego o dokonanie rozbojów mężczyzny oraz ustalili jego dane personalne jak i miejsce przebywania. 27-latek został zatrzymany na terenie Morąga.

Ceny zniczy wystrzeliły! Sprawdziliśmy olsztyńskie sklepy: Biedronka, Carrefour, Intermarche i Auchan

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty rozbojów, do czego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 27-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze