18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Olsztyński grafik z najbardziej prestiżową nagrodą na świecie za projekt desek do kitesurfingu

WiadomościOlsztyński grafik z najbardziej prestiżową nagrodą na świecie za projekt desek do...

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu International A’Design Award & Competition międzynarodowe jury złożone m.in. ze światowej sławy ekspertów doceniło projekt kolekcji desek do kitesurfingu zrealizowany przez olsztyńskie Studio Gravite dla pochodzącej również z Warmii i Mazur firmy SU-2.

reklama

International A’Design Award&Competition to największy na świecie i niezwykle ceniony konkurs dla projektantów. Nagrody przyznawane są m.in. za design przestrzenny, projekty przemysłowe, komunikacyjne, modowe a także osiągnięcia w zakresie sztuki i literatury.

– Ta nagroda to oczywiście dla nas wielkie wyróżnienie – mówi Mateusz Obarek, projektant i właściciel studia Gravite. – Z firmą SU-2 współpracujemy od lat. Mariusz Karaźniewicz, który jest producentem desek zaufał nam w pełni, jeśli chodzi o design. Cieszę się, że poziomem naszych projektów dorównaliśmy światowej klasie samych desek.

reklama

Nagrodzona kolekcja, którą Obarek stworzył z Maciejem Pokońskim była inspirowana motywami afrykańskimi i stylem etno.

– Cieszę się, że na Warmię i Mazury trafia nagroda za projekt stworzony dla firmy z naszego regionu. To doskonała okazja, by pokazać, że i u nas działają firmy, które dostrzega i docenia świat.

A’Design Award to globalny symbol jakości i innowacyjności we wzornictwie użytkowym. Nagrodzone prace cechuje wyjątkowa doskonałość projektowa. Trofea otrzymują najlepsze produkty, projekty oraz usługi z całego świata. Wyróżnia je wyjątkowy design i kreatywność idąca w parze z zastosowaniem najnowszych technologii. Nagrody co roku są wręczane na uroczystej gali.

reklama

To nie pierwsze międzynarodowe wyróżnienie olsztyńskiego Studia. Utalentowani Warmiacy z Gravite triumfowali m.in. na Creativity International Awards oraz w wielu konkursach krajowych. Mateusz Obarek stoi za sukcesami również takich kampanii jak „Mazury Cud Natury” i „Mazury. Cudownie!”. Jest też autorem Systemu Identyfikacji Wizualnej dla Województwa Podkarpackiego, twórcą projektu strefy Prezydenta RP – „Kongres 590” czy kampanii zagranicznej promującej polską naukę i szkolnictwo wyższe dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Ready, Study, Go! Poland / Research & Go! Poland”.

Mateusz Obarek jest też autorem wielu wystaw artystycznych, jak choćby „Symbole 100-lecia odzyskania niepodległości Polski w przestrzeni miejskiej”. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego włączyło tę inicjatywę do ogólnopolskiego programu „Niepodległa”, realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Olsztyński grafik z najbardziej prestiżową nagrodą na świecie za projekt desek do kitesurfingu Olsztyński grafik z najbardziej prestiżową nagrodą na świecie za projekt desek do kitesurfingu Olsztyński grafik z najbardziej prestiżową nagrodą na świecie za projekt desek do kitesurfingu Olsztyński grafik z najbardziej prestiżową nagrodą na świecie za projekt desek do kitesurfingu Olsztyński grafik z najbardziej prestiżową nagrodą na świecie za projekt desek do kitesurfingu

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane