fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 3 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Weź udział w świątecznej zbiórce żywności

Wiadomości Weź udział w świątecznej zbiórce żywności

Wystarczy kupić jeden produkt więcej, by wesprzeć potrzebujących. Wolontariusze Banku Żywności w ten weekend będą czekać na darczyńców w olsztyńskich sklepach.

Mąka, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze, czyli – w skrócie – produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Żywność można zostawiać w specjalnie oznakowanych sklepowych koszach. Zbiórka potrwa od piątku do niedzieli (4-6 grudnia).

Zgromadzone w ten sposób produkty zostaną podzielone na paczki i trafią do charytatywnych organizacji. Te przed świętami dostarczą pakunki do najbardziej potrzebujących. W poprzednim roku w Olsztynie zebrano 13 ton żywności, a w pozostałych miejscowościach naszego województwa – około 33 ton.

Namawiamy wszystkich do tego, aby robili mądre zakupy i nie marnowali jedzenia – mówi prezes Banku Żywności w Olsztynie, Marek Borowski. – Zachęcamy także do tego, aby pamiętać o osobach potrzebujących, zwłaszcza w okresie świątecznym i, planując swoją listę zakupów w najbliższy weekend, dopisać do niej kilka dodatkowych artykułów spożywczych na rzecz osób najuboższych.

W Olsztynie wolontariusze będą zbierali żywność w 28 sklepach: Real ul. Sikorskiego; Tesco ul. Pstrowskiego, ul. Hanki Sawickiej; Niezapominajka ul. Jagiellońska, Malwa ul. Piłsudskiego, Bławatek ul. Jeziorna; Rast k.Tortex-u ul. Dworcowa, Rast ul. Hozjusza, Rast ul. Kanta, Rast ul. Gotowca; Biedronka ul. Iwaszkiewicza, ul. Okrzei, ul. Wyszyńskiego, ul. Sielska,  (DH Viktor) ul. Piłsudskiego, ul. Kołobrzeska, ul. Sikorskiego, ul. Wańkowicza, ul. Barczewskiego, ul. Bartąska, ul. Bałtycka, Pstrowskiego; Lidl ul. Tuwima, ul. Bałtycka, ul. Barcza, ul. Pstrowskiego, Stokrotka ul. Wilczyńskiego, Carrefour ul. Krasickiego.

Są jeszcze dwa inne sposoby działania – zachęca do wsparcia akcji Urząd Miasta Olsztyna. – Można do końca grudnia kupić gotową paczkę. Cena różni się w zależności od liczby produktów. Można też wesprzeć działalność Banku Żywności, wysyłając SMS o treści POMAGAM pod nr 75 365.

Akcja potrwa do końca grudnia, a zebrane w ten sposób pieniądze pozwolą m.in. kupić wózki widłowe, opłacić prąd w chłodniach, mroźniach i magazynach, powiększyć magazyny, kupić paliwo do aut dostawczych.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x