fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Brutalny napad na skup złomu w Olsztynie. Policyjny pościg za zlodziejami

WiadomościBrutalny napad na skup złomu w Olsztynie. Policyjny pościg za zlodziejami

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W jednym z punktów skupu metali w Olsztynie doszło do rozboju. Napastnicy zaatakowali dozorcę obiektu, następnie zabrali sprzęt budowlany. W niespełna kilka minut od zdarzenia zostali zatrzymani przez olsztyńskich policjantów. Sąd wobec 38-latka i 28-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę (04.06.2020) olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia 38-latek i 28-latek wtargnęli na teren jednego ze skupów złomu w Olsztynie przy ul. Stalowej i w brutalny sposób zaatakowali 78-letniego dozorcę obiektu bijąc go po całym ciele. Przeszukali jego ubranie oraz pomieszczenie, w którym pracował, skąd zabrali sprzęt budowlany o wartości 500 złotych, po czym uciekli. Całe zdarzenie z oddali zaobserwowali świadkowie, którzy wezwali na miejsce służby ratownicze oraz wskazali kierunek ucieczki sprawców. 78-letni pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala.

41-latka sprzątała mieszkanie 70-latka. Może grozić jej kara do 10 lat pozbawienia wolności

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast na miejsce skierował patrole. Po chwili jeden z nich zauważył i zatrzymał wskazanych mężczyzn.

33-latek i 28-latek trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli oni zarzut rozboju za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze