fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Brutalny napad na skup złomu w Olsztynie. Policyjny pościg za zlodziejami

W jednym z punktów skupu metali w Olsztynie doszło do rozboju. Napastnicy zaatakowali dozorcę obiektu, następnie zabrali sprzęt budowlany. W niespełna kilka minut od zdarzenia zostali zatrzymani przez olsztyńskich policjantów. Sąd wobec 38-latka i 28-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę (04.06.2020) olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia 38-latek i 28-latek wtargnęli na teren jednego ze skupów złomu w Olsztynie przy ul. Stalowej i w brutalny sposób zaatakowali 78-letniego dozorcę obiektu bijąc go po całym ciele. Przeszukali jego ubranie oraz pomieszczenie, w którym pracował, skąd zabrali sprzęt budowlany o wartości 500 złotych, po czym uciekli. Całe zdarzenie z oddali zaobserwowali świadkowie, którzy wezwali na miejsce służby ratownicze oraz wskazali kierunek ucieczki sprawców. 78-letni pokrzywdzony z obrażeniami trafił do szpitala.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast na miejsce skierował patrole. Po chwili jeden z nich zauważył i zatrzymał wskazanych mężczyzn.

33-latek i 28-latek trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli oni zarzut rozboju za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...