fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Afera w szpitalu z koronawirusem? Olsztyński sanepid wydał oświadczenie

OlsztynAfera w szpitalu z koronawirusem? Olsztyński sanepid wydał oświadczenie

25 marca dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie zorganizowała dla lekarzy szkolenie z zakresu procedur bezpieczeństwa. W jednej z sal zgromadzono około 50 pracowników z całego szpitala – donosi Onet, powołując się na źródła w szpitalu. – Już sama organizacja takiego spotkania łamała wszelkie procedury bezpieczeństwa.

reklama

Całość artykułu można przeczytać tutaj: Afera w Szpitalu Wojewódzkim. Zakażeni koronawirusem lekarze, a dyrektor to lekceważy?

Na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy sprostowanie do opisanej przez Onet sytuacji.

reklama

Informacja Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie w odniesieniu do treści artykułu na portalu onet.pl z dnia 1 kwietnia 2020 r.:

Dnia 26.03.2020 r. otrzymano informację z Laboratorium WSSE w Olsztynie o dodatnim wyniku w kierunku SARS-cov2 u lekarza OIT z WSS w Olsztynie. Tego dnia wszczęto dochodzenie epidemiologiczne. W wywiadzie osoba podała styczność w dniu 25.03.2020 r. z 9 pracownikami szpitala. Z osobami podanymi przeprowadzono wywiady i wydano decyzje o kwaranntannie. Dnia 27.03.2020 r. uzupełniono listę narażonych na kontakt o 6 osób personelu, którym wydano decyzje o kwaranntannie. Ponadto otrzymano listę osób biorących udział w szkoleniu wewnętrznym BHP. Ze wszystkimi osobami przeprowadzono wywiady i wciągnięto pod nadzór epidemiologiczny. Wśród osób ze szkolenia byli też pracownicy wcześniej wskazani przez lekarza i zespół kontroli zakażeń. Ostatecznie po ocenie szpitala i sanepidu do kwarantanny skierowano 15 osób z bliskiego kontaktu. W dniu dzisiejszym pobierane są wymazy od kwaranntannowanych. W nadzorze epidemiologicznym jest łącznie 47 osób.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia