-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ordynator ze szpitala wojewódzkiego w Olsztynie zakażony koronawirusem. Jego stan jest ciężki

WiadomościOrdynator ze szpitala wojewódzkiego w Olsztynie zakażony koronawirusem. Jego stan jest ciężki

Czterech chorych przebywających w szpitalu zakaźnym w Ostródzie ze zdiagnozowanym koronawirusem jest w stanie ciężkim. Znajdują się na oddziale intensywnej opieki.

reklama

W czwartek (26.03) konsultant wojewódzki z zakresu chorób zakaźnych dr Piotr Kocbach poinformował podczas konferencji prasowej przed ostródzkim szpitalem, że w placówce przebywało trzech pacjentów w stanie ciężkim. Są na oddziale intensywnej terapii i są podłączeni do respiratorów. Pacjenci nie mieli chorób towarzyszących. To osoby, które przyjechały w ostatnich dniach z Austrii i Francji.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć jednym z pacjentów jest znany lekarz z Olsztyna, ordynator jednego z oddziałów szpitala wojewódzkiego. Niestety jego stan jest bardzo zły. Miał być z żoną na nartach w Austrii i tam zakazić się wirusem.

reklama

Próbowaliśmy uzyskać informacje od rzecznika szpitala, czy doktor wykonywał w międzyczasie obowiązki służbowe, ale nie chciał rozmawiać z naszym dziennikarzem.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

Dziś również okazało się, że na intensywną terapię w Ostródzie trafił zdrowy młody mężczyzna u którego stwierdzono zakażenie koroawirusem. Nie miał chorób współistniejących. To pokazuje, że ta choroba jest groźna dla wszystkich bez różnicy i każdy powinien zostać w domu zamiast wychodzić spotkać się ze znajomymi.

reklama

Na konferencji prasowej prezes zarządu szpitala w Ostródzie Jacek Dudzin dodał, że w środę do placówki dowieziono 8 respiratorów i w sumie są 24 łóżka wyposażone w ten sprzęt. W placówce jest 168 miejsc dla chorych i osób z podejrzeniem koronawirusa.

Więcej:

Szpital w Ostródzie. Młody mężczyzna w sile wieku podłączony do respiratora przez koronawirusa!

15 osób zakażonych przez pracownika sanepidu? Największe ognisko koronawirusa na Warmii i Mazurach

Ordynator ze szpitala wojewódzkiego w Olsztynie zakażony koronawirusem. Jego stan jest ciężki Ordynator ze szpitala wojewódzkiego w Olsztynie zakażony koronawirusem. Jego stan jest ciężki Ordynator ze szpitala wojewódzkiego w Olsztynie zakażony koronawirusem. Jego stan jest ciężki

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mee
3 kwietnia 2020 14:10

A ile był na tym urlopie?? 3 miesiace? Czy może we Francji. Włoszech. Czy Austrii zaczęło się to miesiąc temu? Kto rozsądny jedzie na urlop kiedy u nas juz wprowadzali zakazy? I krzyczeli o tym glosno? LEKARZ??

coco
3 kwietnia 2020 13:26

prywata mu bokiem wyszła

Popularne
Ogłoszenia
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?