fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Gwałtowny przyrost osób na kwarantannie. Najnowsze dane z gmin

reklama

Trzy nowe przypadki zachorowania na koronawirusa odnotowano w czwartek na Warmii i Mazurach. W sumie zachorowało w regionie 36 osób.

Obecni pacjenci to młoda kobieta z Olsztyna oraz dwóch mężczyzn: młody i w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego. Wszyscy są w stanie dobrym i wszyscy zachorowali po tak zwanej transmisji wewnętrznej – podały służby wojewody.

Według danych ze środy wieczorem, na Warmii i Mazurach 50 osób jest obecnie hospitalizowanych w związku z koronawirusem. Potwierdzono dotychczas w sumie 36 przypadków zakażenia u osób z regionu. Jedna osoba wyzdrowiała i po wyjściu ze szpitala przebywa na kwarantannie domowej.

reklama

Rzecznik w raporcie dziennym podał również, że w kwarantannie domowej przebywa w regionie 927 osób. Kolejne 3 tys. 332 osoby pozostają w tzw. kwarantannie ustawowej, czyli obowiązującej przez 14 dni po powrocie z zagranicy. Nadzorem epidemiologicznym objęto 1 tys. 793 osoby w województwie.

Gwałtwonie wzrosła liczba osób na kwarantannie w powiecie olsztyńskim:

gm. Barczewo – 30
m. Barczewo – 27
gm. Biskupiec – 23
m. Biskupiec – 26
gm. Dobre Miasto – 7
m. Dobre Miasto – 21
gm. Dywity – 37
gm. Gietrzwałd – 18
gm. Jeziorany – 11
m. Jeziorany – 10
gm. Jonkowo – 21
gm. Kolno – 5
gm. Olsztynek – 21
m. Olsztynek – 16
gm. Purda – 20
gm. Stawiguda – 64
gm. Świątki – 6

Liczba osób na kwarantannie domowej (również osoby z zagranicy) w powiecie olsztyńskim i powiecie Olsztyn (miasto Olsztyn)

[visualizer id=”44506″]

Koronawirus Raport na żywo z Olsztyna i woj. warmińsko-mazurksiego: RAPORT

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze