fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Już oficjalnie. Fabryka Michelin w Olsztynie przerywa produkcję. Co z pracownikami?

WiadomościJuż oficjalnie. Fabryka Michelin w Olsztynie przerywa produkcję. Co z pracownikami?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dyrekcja fabryki Michelin w Olsztynie zdecydowała o zatrzymaniu produkcji na około dwa tygodnie. Niektóre linie będą częściowo nadal realizować prace dla kluczowych klientów. Pracować będzie też ciepłownia produkująca energię na potrzeby zakładu i miasta.

Rzeczniczka prasowa Michelin Ewa Konopka poinformowała w przesłanym w środę komunikacie, że dyrekcja olsztyńskiej fabryki podjęła decyzję o zatrzymaniu produkcji na około dwa tygodnie. Jak wyjaśniła, fabryka zacznie stopniowe ograniczanie produkcji na poszczególnych liniach w czwartek, a proces ten potrwa do 31 marca.

tym samym potwierdziły się nasze doniesienia z poniedziałku Fabryka Michelin będzie zamknięta przez koronawirusa?

„Niektóre linie produktowe będą częściowo nadal realizować prace dla klientów o kluczowym znaczeniu dla fabryki. Będzie też pracować ciepłownia produkująca energię na potrzeby zakładu i miasta” – zaznaczyła.

W komunikacie podkreślono, że priorytetem fabryki Michelin w Olsztynie jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pracowników; ważna jest też ochrona miejsc pracy i podejmowanie niezbędnych decyzji biznesowych, mających zapewnić obecne i przyszłe funkcjonowanie fabryki.

Według Konopki działania podejmowane przez olsztyńską fabrykę uwzględniają także dynamicznie zmieniające się potrzeby rynków – w obecnej sytuacji to spadek zapotrzebowania na produkty zakładu.

Jak poinformowała, pracownicy będą mogli podczas przerwy wykorzystywać zaległe urlopy, wolne wynikające z pracy w systemie zmianowym, wolne przestojowe. „Fabryka będzie korzystać ze wszystkich możliwych rozwiązań organizacyjnych, tak by zminimalizować skutki finansowe dla pracowników” – zapewniła.

„Firma będzie monitorować sytuację na bieżąco, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników, a także ochronę miejsc pracy, dzięki utrzymaniu lub jak najszybszym wznowieniu produkcji” – podano w komunikacie.

Olsztyńska fabryka Grupy Michelin jest największą fabryką opon w Polsce. Zakład zatrudnia ok. 5 tys. osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Michelin produkuje w Olsztynie opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty; ma też Centrum Logistyczne.

Publikujemy oficjalny komunikat dyrekcji:

Działania podejmowane przez olsztyńską fabrykę uwzględniają także dynamicznie zmieniające się potrzeby rynków. W obecnej sytuacji jest to spadek zapotrzebowania na produkty zakładu.

Biorąc wszystkie czynniki pod uwagę, Ekipa Dyrekcyjna Fabryki , podjęła decyzję o zatrzymaniu produkcji na około 2 tygodnie. Fabryka zacznie stopniowe ograniczanie produkcji na poszczególnych liniach w czwartek 26 marca 2020. Proces ten potrwa do 31 marca.

Niektóre Linie Produktowe będą częściowo nadal realizować prace dla klientów o kluczowym znaczeniu dla fabryki. Będzie też pracować ciepłownia produkująca energię na potrzeby zakładu i miasta.

Pracownicy będą mogli podczas przerwy wykorzystywać zaległe urlopy, wolne wynikające z pracy w systemie zmianowym, wolne przestojowe. Fabryka będzie korzystać ze wszystkich możliwych rozwiązań organizacyjnych, tak by zminimalizować skutki finansowe dla pracowników.

Poszczególne Linie Produktowe będą częściowo nadal wykonywać prace dla klientów o krytycznym znaczeniu dla fabryki.

Firma będzie monitorować sytuację na bieżąco, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników, a także ochronę miejsc pracy dzięki utrzymaniu lub jak najszybszym wznowieniu produkcji.

Koronawirus Raport na żywo z Olsztyna i woj. warmińsko-mazurksiego: RAPORT

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze