fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

10.5 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zmarła 10 osoba zakażona koronawirusem. Tylko dziś 135 wyników pozytywnych

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych 40 osób; łączny bilans wzrósł we wtorek wieczorem do 884 przypadków – podało Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że zmarła dziesiąta osoba, to 71-letni mężczyzna.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nowe potwierdzone przypadki dotyczą 37 osób z woj. mazowieckiego, dwóch z woj. lubuskiego i jednej z woj. małopolskiego.

MZ podało również, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

reklama

Resort wyjaśnił ponadto, że pacjent, który we wtorek rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzorsła do 884. Dziesięć z tych osób zmarło.

MZ przekazało ponadto, że liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa wynosi 1479, a objętych kwarantanną 62 tys. 511. Liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju to 104 tys. 529; zaś objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest 53 tys. 426 osób.

Informacja, że ktoś jest hospitalizowany to wiadomość, że przebywa w szpitalu. Niekoniecznie oznacza to, że jest nosicielem koronawirusa, albo że jest chory na COVID-19. Niektóre osoby mają objawy chorobowe, ale jest to np. grypa. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem koronawirusem.

Informacja, że ktoś jest objęty kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sama nie ma objawów. Nikomu nie wolno takiej osoby odwiedzać.

Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Chodzi np. o pracę w jednym budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa. Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę, kontrolować swój stan zdrowia.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

  1. 80% nowych zakażeń to osoby, które wróciły z zagranicy. PiS pozamykal nas w domach i jednocześnie sprowadza tysiące osób z rejonów pandemicznych. PiS rozwali gospodarkę i jednocześnie zabije tysiące Polaków. Anglicy mieszkający w hiszpanii nie mogą teraz wrócić do UK bo nie ma lotów. Rząd w UK okazuje się mądrzejszy od naszych rządzących. Zatrzymać lot do domu dopiero czasu przygotowania prawdziwej kwarantanny. A powinna ona wyglądać tak: samolot ląduje, pasażerowie bezpośrednio z samolotów wsiadaja do autobusów, jadą do pustych teraz hoteli, sanatoriów, każdy do osobnego pokoju (rodziny razem). Przez 2 tygodnie zamknięci, 3x dziennie jedzenie pod drzwi. Po 2 tygodniach jeśli jesteś zdrowy wychodzisz. Koszt ponosi przyjezdny, 200 zł za dobę, z tego 150 zł dla hotelu, 50zl dla firmy cateringowej/restauracji, które zapewniają wyżywienie. Czyli zabezpieczasz 2800 zł na stronie lot do domu. Jeśli nie masz nie wjeżdżasz do kraju. Korzysci: puste i zamknięte hotele i lokale trochę odzyją, my mamy pewność że nikt chory nie przeslizgnie się do społeczeństwa. To co teraz robi rząd to kryminał. Skopiuj ten tekst i wklejaj wszędzie gdzie się da, powstrzymajmy rząd zanim nas wszystkich pozabija! To jest ważniejsze niż wybory, matury czy nawet zakaz wychodzenia. Działamy teraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs