22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Tramwajowe przeboje z Olsztyna

OlsztynTramwajowe przeboje z Olsztyna

Miały promować olsztyńskie Tramino i zachęcać mieszkańców stolicy regionu do korzystania z nowego środka transportu. Jakie piosenki wzięły udział w konkursie na tramwajowy przebój? Sami zobaczcie i posłuchajcie.  

reklama

W kwietniu tego roku, kiedy jeszcze miasto w okolicach torowiska było wielkim placem budowy, prezydent Olsztyna zaprosił twórców, autorów i wykonawców do zabawy w tramwajowy przebój. Teraz, gdy tramwaje lada moment będą kursować po mieście, przyszedł też czas na podsumowanie konkursu.

Piosenek nie spłynęło za wiele, ale za to wszystkie były sympatyczne i przebojowe – ocenia na swoim blogu Piotr Grzymowicz. – Różniły się też gatunkowo – od ostrego rocka, przez balladę autorską nagraną na telefon komórkowy, do piosenki sentymentalnej o walorach literackich.

reklama

Tramwaj na torach prezentuje się bardzo wdzięcznie. A jak wypadł jako główny bohater piosenek? Oto konkursowe propozycje:

  • „Tramwaj, Ty i ja” zespołu Fabryka
  • „Serce w tramwaju” zespołu Annette Music
  • „Przesiądź się na tramwajowe szyny (ballada o przyszłości)” pani Izabelli Urbańskiej (posłuchaj TUTAJ).

Autorem interesującej propozycji muzycznej – “Tramway” – jest również zespół Łydka Grubasa, choć utwór tej grupy nie został oficjalnie zgłoszony do konkursu.

Ponieważ tramwaje już są w komplecie, a 6 grudnia w ramach mikołajkowego Otwartego Dnia Zajezdni Tramwajowej odbędą się pierwsze publiczne, czyli „dla każdego chętnego”, przejazdy Solarisem Tramino – pora kończyć zabawę – komentuje prezydent Grzymowicz. – Żeby ją zakończyć „przebojowo” na uświetnienie imprezy zaprosiłem zespół „Annette Music”, który zostawił serce w tramwaju.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jolanta
30 listopada 2015 23:57

Czy pan prezydent zrzeknie się autka służbowego na rzecz tramwajowego miesięcznego abonamentu ???? Strasznie zawiewa tu melodia PRL-u .Mkną po szynach …niebieskie(dawniej czerwone ) tramwaje …. tylko nie wiadomo dokąd …i po co ???

Emil
30 listopada 2015 16:10

Jakby tą balladę „Przesiądź się na tramwajowe szyny (ballada o przyszłości)” nieco wydłużyć i dopracować, to całkiem niezły utwór by wyszedł 😀

Polecane