fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

51-latek opuścił kwarantannę domową i chodził sobie po Olsztynie

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Każdego dnia olsztyńscy policjanci wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek przebywania w określonym miejscu. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu narażając tym samym inne osoby. Tak było w przypadku mężczyzny z Olsztyna, który w ubiegły piątek pomimo przebywania w kwarantannie domowej opuścił swoje miejsce zamieszkania.

Codziennie policjanci wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek przebywania w określonym miejscu. Są to umundurowani funkcjonariusze, którzy korzystając z oznakowanych radiowozów podjeżdżają pod znane im adresy. Policjanci nawiązują kontakt z osobą objętą kwarantanną korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych. Następnie w uzgodniony z tą osobą sposób potwierdzają jej obecność w danym miejscu.

Niestety nie wszyscy stosują się do decyzji służb sanitarnych. W ubiegły piątek (20.03.2020) policjanci podczas jednej z takich kontroli nie zastali 51-latka w miejscu jego zamieszkania. Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że wyszedł na chwile do apteki. Potem przyznał policjantom, że był na spacerze, gdzie po kilkudziesięciu minutach wrócił do domu, gdzie odbywa kwarantannę.

reklama

Policjanci z interwencji sporządzili stosowaną dokumentację. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie.

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

10 KOMENTARZE

 1. Rozumiem że gość złamał rygor za co powinien ponieść konsekwencję,
  ale k…a nie rozumiem czemu zatajacie fakt kontaktu z osobami z zagranicy dla służb medycznych !!!!
  I sami sobie tak naprawdę ograniczacie możliwość pomocy.
  Myślcie ludzie -koronowirus nie nie zabija szarych komurek

 2. Kara 30 000 a jak ktoś zachoruje to do paki tacy ludzie co wychodzą podczas kwarantanny to są zabujcami a takich powinno się eleminowac ze społeczeństwa bo są zagroeniem dla zdrowia i życia publicznego

 3. Czasy milicji obywatelskiej niech wrócą nikt nie wyjdzie bez potrzeby Na dołek i taki wpier..l aż się zes.a i po co mandaty i pilnowania durnia Albo kula w łeb

 4. Oczywiście, że dowalić mu karę, może nie 30 tysięcy złotych, ale 5 tys. wystarczy, żeby dać przykład innym niesubordynowanym.

 5. kazdy somsiad jest jak big brother, wie wszystko, widzi wszystko i wie o tobe wiecej, niz ty sam i chetnie ci wszystko przekaze i to za darmo. wiec po co placic policjantow, wystarczy powiedziec somsiadom kogo maja obserwowac.

  2
  3
  • Wiesz ilu muszą sprawdzać? Wystarczyłoby, żeby każdy z nas wiedząc, że sasiad jest na kwarantannie miał na niego oko. I w razie jej łamania poinformowował policję/sanepid. Pomóż im trochę a nie jęczysz, że nie sprawdzają. Gdyby wszyscy wzięli sobie do serca i rozumu zalecenia a nie łazili bez potrzeby, byłoby zdrowiej i bezpieczniej dla wszystkich.

   15
   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs