fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Tramwaje z dodatkowym dofinansowaniem

Umowa w tej sprawie została podpisana w Brukseli. Łącznie na rozbudowę systemu do Olsztyna trafi niemal 85 mln euro unijnego wsparcia.

Coraz bliżej rozpisania kolejnego przetargu na realizację inwestycji. Tym bardziej cieszy decyzja Komisji Europejskiej, przyznająca naszemu miastu dodatkowe wsparcie.

– Nasze zadanie znalazło się pośród 14 dużych projektów infrastrukturalnych w siedmiu państwach członkowskich – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Projekty obejmują kilka kluczowych obszarów. To m.in. środowisko, zdrowie, transport i energia na rzecz inteligentniejszej, niskoemisyjnej Europy.

Decyzja Komisji Europejskiej oznacza, że do naszego miasta – w przeliczeniu – trafi 365 milionów złotych wsparcia. To więcej aż o 188 milionów złotych, niż przyznano nam pierwotnie. Te pieniądze pomogą sfinansować budowę ponad sześciu kilometrów tramwajowej trakcji, która pozwoli połączyć Pieczewo ze Śródmieściem oraz dworcem Olsztyn Główny, powstanie niemal 10 km ścieżek rowerowych oraz kupionych zostanie sześciu tramwajów.

– Inwestycja poprawi transport publiczny w Olsztynie – czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej. – Dzięki temu, jest szansa, że więcej osób skorzysta z transportu publicznego. A to będzie mieć pozytywne skutki dla środowiska.

Szacunkowe, kwalifikowane koszta inwestycji wynoszą ponad 429 milionów złotych.

ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...