1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Więcej informacji o dwóch nowych pacjentkach z koronawirusem w Ostródzie. Jak się zakaziły?

WiadomościWięcej informacji o dwóch nowych pacjentkach z koronawirusem w Ostródzie. Jak się...

Dwie kobiety z woj. warmińsko-mazurskiego, u których potwierdzono nowe przypadki zakażenia koronawirusem, są w dobrym stanie – poinformował w środę rzecznik wojewody Krzysztof Guzek. Obie pacjentki są hospitalizowane w Ostródzie.

reklama

O czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które dotyczą kobiety z Poznania, mężczyzny z Opola i dwóch kobiet z Ostródy, poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia. W sumie potwierdzono do tej pory w Polsce 31 przypadków.

Jak powiedział rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, dwie kobiety z terenu tego województwa są hospitalizowane w szpitalu zakaźnym w Ostródzie, a ich stan jest dobry. Dodał, że te przypadki nie są związane z poprzednimi.

reklama

W ostródzkim szpitalu są hospitalizowane również dwie inne osoby, u których w ubiegłym tygodniu zdiagnozowano koronawirusa – przyjechały one autobusem z Niemiec z tzw. pacjentem zero.

Na Warmii i Mazurach potwierdzono dotychczas w sumie cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Z raportu dziennego opublikowanego w środę przez urząd wojewódzki wynika, że w regionie hospitalizowane są 23 osoby. Kwarantanną szpitalną objęte są dwie osoby, kwarantanną domową 76 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 547 osób.

reklama

Rzecznik poinformował również, że w środę wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wydał komunikat w sprawie zawieszenia imprez artystycznych i rozrywkowych w regionie. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i jest konsekwencją decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

„Zarządzam do 25 marca br. zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki” – napisał wojewoda.

Ponadto wojewoda polecił wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do 25 marca działalności klubów dziecięcych i żłobków. „Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie” – zaznaczył.

Przeczytaj także:

Więcej informacji o dwóch nowych pacjentkach z koronawirusem w Ostródzie. Jak się zakaziły?

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne