-1 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w tym 2 w warmińsko-mazurkism

Wiadomości4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w tym 2 w warmińsko-mazurkism

Potwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w sumie w Polsce jest ich 31 – poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

reklama

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą kobiety z Poznania, mężczyzny z Opola i dwóch kobiet z Ostródy (woj. warmińsko – mazurskie).

reklama

MZ informuje, że stan zdrowia pacjentów jest dobry.

Rząd w związku z zagrożeniem koronawirusem poinformował w środę, że placówki oświatowe i szkoły wyższe zawieszają na dwa tygodnie zajęcia. Odwołane są wszelkie imprezy masowe i zawieszona zostanie działalność instytucji kultury, w tym teatrów, kin i muzeów.

reklama

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 resort zdrowia poinformował 4 marca. Osoby z koronawirusem przebywają m.in. w szpitalach we Wrocławiu, w Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie czy Warszawie.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

AKTUALIZACJA

Więcej informacji o dwóch nowych pacjentkach z koronawirusem w Ostródzie. Jak się zakaziły?

Przeczytaj także:

Dwie wsie niedaleko Olsztyna dotknięte koronawirusem. Mieszkańcy w ogromnym starchu

4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w tym 2 w warmińsko-mazurkism 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w tym 2 w warmińsko-mazurkism

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gonzaga
11 marca 2020 18:57

Będzie pier… Jak okaże się że jedna z Pań jest żoną Twojego kolegi z pracy a On jak by nigdy nic przyjdzie do pracy i uściśnie Ci rękę,bo dobrze się czuje i nudzi w domu,bo nie chce mu się siedzieć samemu.Fajne uczucie nie.

mamey
11 marca 2020 18:39

pierdolenie o szopenie

Popularne