-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

UWM odwołuje zaplanowane wydarzenie. W regionie w związku z koronawirusem przekładane są imprezy

WiadomościUWM odwołuje zaplanowane wydarzenie. W regionie w związku z koronawirusem przekładane są...

W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdecydowały w poniedziałek o odwołaniu zaplanowanego na 26 marca Dnia Otwartych Drzwi. W regionie w związku z koronawirusem przekładane są też inne imprezy.

reklama

Uniwersytet poinformował o tej decyzji w opublikowanym w poniedziałek komunikacie. W ubiegłych latach podczas tego wydarzenia tysiące maturzystów odwiedzało Kortowo, żeby zapoznać się z ofertą dydaktyczną największej publicznej uczelni w północno-wschodniej Polsce.

„W związku z panującą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, w trosce o zachowanie środków bezpieczeństwa wskazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zawiadamiamy, że władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podjęły decyzję o odwołaniu Dnia Otwartych Drzwi, zaplanowanego na 26 marca 2020 roku” – napisano w komunikacie.

reklama

Jak zaznaczono, osoby zainteresowane ofertą kształcenia i zasadami rekrutacji na studia mogą szukać informacji na stronach internetowych UWM, w dziekanatach i Biurze ds. Studenckich.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

Również w poniedziałek rektor UWM prof. Ryszard Górecki powołał Zespół do spraw działań mających na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zakażeniom koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie olsztyńskiej uczelni. Zobowiązał też pracowników i studentów do współpracy z zespołem, który ma działać do odwołania.

reklama

Odwoływane lub przekładane przez organizatorów są również inne wydarzenia zaplanowane w marcu w regionie. Np. w poniedziałek władze Elbląga zdecydowały o przesunięciu jednej z dużych imprez sportowych.

„W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta – w szczególności dzieci i młodzieży, zgodnie z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, Elbląskie Święto Sportu planowane na najbliższy czwartek w hali sportowo-widowiskowej MOSiR, zostaje przełożone na inny termin. Powiadomimy o nim osobnym komunikatem, kiedy zmieni się sytuacja epidemiczna w naszym kraju” – poinformowała rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak.

Olsztyński oddział Związku Ukraińców w Polsce zdecydował o przełożeniu tegorocznej edycji regionalnych koncertów szewczenkowskich, które miały odbyć się w dniach 14-15 marca w Lidzbarku Warmińskim, Kętrzynie i Olsztynie. Organizatorzy zapowiedzieli, że występy tych samych wykonawców, w tym orkiestry i solistów Wołyńskiego Teatru Muzyczno-Dramatycznego im. Tarasa Szewczenki w Łucku, przesunięto na ostatni weekend kwietnia.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

W poprzednim tygodniu organizatorzy ogłosili zmianę terminów m.in. targów motoryzacyjnych Auto Moto Arena w Ostródzie oraz 20. Jubileuszowego Międzynarodowego Halowego Turnieju Baseballu „Działdowo Cup 2020″, w którym miało uczestniczyć ok. 350 dzieci z Polski, Ukrainy, Litwy, Białorusi i Mołdawii.

W niedzielę Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Z kolei premier Mateusz Morawiecki zaapelował w poniedziałek do organizatorów imprez masowych o ich odwoływanie. Jak mówił, z analiz wynika, iż właśnie imprezy masowe były jedną z przyczyn szybszego rozprzestrzeniania się koronawirusa w Niemczech, czy we Włoszech.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?