fbpx
20 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zranił nożem policjanta. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

OlsztynZranił nożem policjanta. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Gdy funkcjonariusze z Białej Piskiej znaleźli agresywnego 32-latka, którego dotyczyło zgłoszenie, ten zaatakował ich nożem, raniąc jednego z nich. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa oraz kierowania gróźb pozbawienia życia.

reklama

W niedzielne przedpołudnie policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej zostali wezwani na interwencję przez mieszkańca jednego z tamtejszych bloków. Zgłaszający powiedział oficerowi dyżurnemu, że sąsiad kopie w jego drzwi.

Gdy policjanci dojechali na miejsce, sprawcy interwencji już tam nie było. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że był nim 32-letni mieszkaniec tej miejscowości, który bez powodu kopał w drzwi jego mieszkania oraz groził mu pozbawieniem życia, po czym odszedł.

reklama

Policjanci sprawdzili miejsca, gdzie 32-latek może przebywać i znaleźli go w mieszkaniu jego siostry. Kiedy tam weszli, mężczyzna siedział w kuchni na krześle. – Na widok policjantów zaczął zachowywać się bardzo agresywnie, a kontakt był z nim utrudniony. W związku z niepokojącym zachowaniem mężczyzny jeden z funkcjonariuszy zadzwonił po karetkę pogotowia – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – W tym momencie mężczyzna zaatakował nożem stojącego obok funkcjonariusza, zamierzając ugodzić go w brzuch. Niestety, mimo że policjant zdążył odskoczyć, 32-latek zdołał zranić go w twarz, rozcinając mu policzek. Mężczyzna był coraz bardziej agresywny i, próbując zadać kolejne uderzenia, zaatakował także drugiego z funkcjonariuszy.

Mężczyznę udało się obezwładnić i zatrzymać. Na miejsce interwencji dotarli także policjanci z Pisza i Orzysza. Skierował ich tam oficer dyżurny natychmiast po otrzymaniu informacji, że policjanci z Białej Piskiej zostali zaatakowani.

reklama
Narkotyki o masie 90 gramów zabezpieczone podczas akcji policji w Olsztynie

Marcin P. trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek przesłuchał go prokurator. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa oraz kierowania gróźb pozbawienia życia wobec sąsiada. We wtorek w Sądzie Rejonowym w Piszu zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 32-latka.

Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
26 listopada 2015 10:33

Zamykac na dlugo takich szczyli

Kasia
26 listopada 2015 10:30

Prawidłowo,tylko najsurowsza kara.

Polecane
Ogłoszenia
Ostrołęcka drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. Wysokie kary nie odstraszają od jazdy pod wpływem alkoholu!
Policjanci z Iławy edukują uczniów na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach