fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czy w Olsztynie rośnie nowa Dorota Masłowska? Finał Rzeźni Literackiej

GalerieCzy w Olsztynie rośnie nowa Dorota Masłowska? Finał Rzeźni Literackiej

Poznaliśmy laureatów tegorocznej Rzeźni Literackiej. Werdykt jury i publiczności pokrywał się. 

reklama

W czwartkowy wieczór w sali kameralnej pod amfiteatrem odbył się finał Rzeźni Literackiej. Swoje tekst zaprezentowali prze jurorami i publicznością zaprezentowali: Tobiasz Martynik, Andrzej Naumiuk, Krystian Kujawa, Zuzanna Drząszcz, SNAFKIN, Piotr Mrzygłowski, Alexander Nowakowski,Maja Romaniewicz, Wojciech Borkowski, Monika Stępień, Krystian Kujawa, Urszula Kosińska, Emilia Zielnik, Ewelina Sokal, Piotr Mrzygłowski i Wojciech Kobus. Teksty oceniali: Piotr Siwecki, Krzysztof Szatrawski, Michał Kotliński, Michał Czaja i Michał Kasprzak. 

Przed częścią konkursową odbyło się spotkanie z gośćmi z warszawskiego pisma literackiego Wakat (Michał Czaja i Michał Kasprzak), którzy opowiedzieli o tym jak działa środowisko literackie w stolicy. Początkujący piszący mogli dowiedzieć się jak nie pisać i jak trudno jest tworzyć teksty o miłości. Po rozmowie przyszedł część na część konkursową. Poziom tekstów był zróżnicowany, ale to jest całkowicie normalne w konkursach dla amatorów. W trakcie przerwy na obrady jury zagrał zespół Param pam pam trio.

reklama

Werdykt publiczności i jury był bardzo zgodny. Nagrodę za najlepszy tekst  poetycki otrzymała Zuzanna Drząszcz, a tekst prozatorski Krystian Kujawa. szczególnie duże wrażenie na jurorach zrobiła 15-letnia Olsztynianka.

– Rośnie w Olsztynie nowa Masłowska – mówił w kuluarach Michał Kasprzak z redakcji Wakatu.

reklama

Laureaci otrzymali statuetki i nagrody pieniężne, a wszyscy finaliści nagrody książkowe. Kolejna Rzeźnia już w przyszłym roku. Teksty laureatów zostaną opublikowany w piśmie Wakat.

Czy w Olsztynie rośnie nowa Dorota Masłowska? Finał Rzeźni Literackiej Galerie, Olsztyn

KM

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bolo
4 czerwca 2014 14:22

do Karola ; pewnie lubisz poezję typu : kwiatki na łące są cudne i pachnące… i masz prawo.. mnie podoba się błyskotliwość punk rockowej poetki – to określenie też jest ok;-) ps. proze też pisze super .. kawałek o instagramie daje do myślenia..

Karol
30 maja 2014 14:16

Jeżeli ktoś lubi wyliczanie zespolow i wulgaryzmy u (jak to okreslili mloda dziewczyna jej koledzy) PUNK ROCKOWEJ POETKI …
Olsztynski zmysl estetyczny to wydzieliny, rzucanie miesem i brak poszanowania do dawnych pisarzy (jak to mowione bylo w dyskusji przed finalem)

Polecane
Ogłoszenia