fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

7.3 C
Olsztyn
wtorek, 26 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Agresywny sąsiad zaatakował policjantów nożem. W domu gromadził broń


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który najpierw zaśmiecił teren przed blokiem, w którym mieszkał, a potem zaatakował interweniujących policjantów. W jego mieszkaniu policja znalazła atrapy broni palnej, wiatrówkę i wiele noży – podała w piątek ostródzka policja.

Jak podała w piątek mł. asp. Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz zmuszania swym zachowaniem do odstąpienia od czynności służbowych. Grozi za to kara do 10 lat więzienia. Policja złożyła wniosek do prokuratury o tymczasowy areszt dla zatrzymanego.

Policja poinformowała, że w czwartek rano morąscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta pod blokiem ktoś pozostawił śmieci oraz noże. Wytypowano właściciela pozostawionych tam rzeczy.

„Kiedy weszli do mieszkania, przebywający tam mężczyzna nie ruszał się i nie reagował na ich polecenia. W jego mieszkaniu panował duży bałagan” – relacjonowała Karczewska.

Dodała, że policjanci zaniepokojeni stanem mężczyzny, który był przytomny, jednak nie reagował na obecność funkcjonariuszy, wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Dalej próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną. Ten po pewnym czasie zmienił swoje nastawienie i zaatakował interweniujących policjantów.

„Najpierw groził im nożem, a następnie celował do funkcjonariuszy z przedmiotu przypominającego pistolet. Sytuacja wyglądała niebezpiecznie, ale policjanci szybko obezwładnili napastnika. Podczas przeszukania jego mieszkania ujawnili klika atrap broni, wiatrówkę, noże kuchenne i bagnety, które porozkładane były w różnych miejscach”- dodała.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs